ממשלת בנט־לפיד־מרצ החליטה להפריט את המאבק במגפה
תאגידי המזון החליטו להעלות מחירים, אך נבהלו ממחאה וחרם
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
פיטורי המורה מקריית טבעון
"תלמידים ומורות נגד סתימת פיות!"
מאות הפגינו במחאה על שימוע הפיטורים שנערך למורה "אורט", אדם ורטה, מקריית טבעון, לאחר שהואשם בהבעת ביקורת שמאלית בפני תלמידים
2,003

הפגנה קולנית. כ־500 בני אדם הפגינו הערב (מוצ״ש, 25 בינואר) בקריית־טבעון במחאה על האיום בפיטורים של המורה לאזרחות אדם וֶרֶטֶה ברשת החינוך "אורט". למורה נערך שימוע פיטורים לאחר שהואשם על שהביע בפני תלמידים ביקורת שמאלית הקשורה בהמשך הכיבוש בשטחים הפלסטיניים.

כפעיל "מאבק סוציאליסטי" לקחתי חלק בהפגנה, בה השתתפו בעיקר בני נוער וצעירים, מורות ומורים ותושבים רבים מקריית־טבעון הזועמים על הפגיעה הבריונית והצבועה בחופש הביטוי במקרה המדובר.

המפגינים קראו בין השאר: "לא לפיטורים", "דמוקרטיה זה טוב, בכיתה וברחוב", "מורים ותלמידות נגד סתימת פיות", "מורות ותלמידים נלחמים בפיטורים", "לא רוצים את אורט בטבעון". כמו כן, המפגינים קראו להתפטרותו של מנכ״ל אורט, צבי פלג, ומחו גם על הסכמתו בשתיקה של שר החינוך, שי פירון.

חשוב להדגיש כי זו מחאה גם על חופש הביטוי אבל גם נגד הצביעות של משרד החינוך וממשלת נתניהו בכללותה, שטוענים — כשהדבר נוגע להבעת עמדות שמאליות — כי אין מקום ל"פוליטיקה" במערכת החינוך, ובאותה הנשימה שולחים תלמידים לסיורים בהתנחלות בחברון כחלק מכפייה של סדר־יום לאומני.

חמישה פעילים כהניסטים הקימו "הפגנת־נגד". שעה שמספרית הם היו קומץ זעיר, הם ניסו, גם אם באופן פתטי, לסתום להפגנה את הפה באלימות בעזרת מספר ביצים שהושלכו לעבר מפגינים, ואף השחיתו מספר שלטים כשההפגנה כבר התפזרה ברובה. עם זאת, הם הסתתרו מאחורי כוח משטרה שהיה במקום.

קדמו להפגנה הזאת גילויי מחאה נוספים, ובהם הפגנה של כמאתיים תלמידים ביום שני האחרון (20.1) בסמוך לבית־הספר "אורט גרינברג" בקריית־טבעון.

כתוצאה מהמחאה שהתעוררה, יו״ר ארגון המורים, רן ארז, נדחף להביע התנגדות פומבית, גם אם בנימה מסויגת, לאיום הפיטורים. אולם באופן מקומם הוא לא התייחס כלל לתפקידו של ארגון המורים. אלא שארגוני המורים צריכים לקבל דוגמה מהתלמידים והמורים שיצאו להפגין סולידריות עם אותו מורה לאזרחות נגד רדיפה פוליטית מקארתיסטית.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.