לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לשבות בעד "כולם תמורת כולם", סיום המלחמה ונגד ממשלת הדמים
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
הפגנת מחאה בתל אביב
"התחושה היא שהעתיד נגנב לנו מהידיים"
הפגנת מחאה ב־22 במרץ בתל־אביב לא ענתה על ציפיות המארגנים, אך מעל מיליון המפגינים שחזרו לרחובות מדריד באותו הערב מראים שמאבקים המוניים עדיין לפנינו ברמה הבינלאומית וגם בישראל!
1,571

1,571

"בשביל יותר ויותר אנשים בימינו, לא רק בישראל, בעוד הרבה מקומות, העתיד נראה עגום יותר ומסוכן יותר. עם פחות ביטחון תעסוקתי. עם פחות אפשרות להשיג פנסיה יציבה. עם פחות אפשרות להשיג חינוך ובריאות. התחושה היא, שהעתיד שלנו נגנב לנו מהידיים", אמר נאור קפולניק, פעיל מאבק סוציאליסטי בנאום בפני כמאה מפגינות ומפגינים שהגיעו ב־22 במרץ לכיכר רבין בת״א כדי למחות נגד מדיניות הממשלה ולנסות לחדש את המחאה החברתית.

פעילי מאבק סוציאליסטי היו בשטח והחתימו עצומה הקוראת להעלאת שכר המינימום ל־30 ש״ח לשעה ולארגוני העובדים הגדולים ובראשם ההסתדרות לאמץ דרישה זו ולהשתמש בכלים העומדים לרשותם במאבק להשגתה מול הממשלה והמעבידים.

"במידה רבה אנחנו נמצאים רק בהתחלה של התהליך שבו יותר ויותר אנשים מגיעים למסקנה שצריך למצוא אלטרנטיבה לשיטה הזאת", אמר נאור בתגובה לתחושת האכזבה שאחזה בהפגנה כתוצאה מכמות המפגינים.

כפי שהסברנו בתקופה האחרונה, מחאת קיץ 2011 לא היתה אירוע מבודד, אלא חלק מגל מחאה עולמי ומתהליך רדיקליזציה גובר בחברה הישראלית. כל הסיבות שהביאו לפרוץ המחאה ב־2011 עדיין קיימות ואף הוחרפו. לכן התפרצות זעם חברתית מחודשת ומאבקים בקנה מידה המוני הם עניין של זמן, כפי שעשויה להדגים גם חידוש המחאה בספרד.

ספרד: המחאה ההמונית חוזרת לרחובות

באותו יום ממש יצאו למעלה ממיליון מפגינים לרחובות מדריד — ההפגנה הגדולה ביותר בספרד מאז נפילת הדיקטטורה של פרנקו — במחאה על מדיניות הקיצוצים והצנע של ממשלת הימין בספרד. ממשלה זו עלתה לשלטון לאחר הפגנות "הזועמים", שהרעידו את ספרד בשנת 2011, אך נמנעו במודע מהצבת אלטרנטיבה פוליטית.

פעילי תנועת 'הסוציאליזם המהפכני', התנועה האחות למאבק סוציאליסטי בספרד, מדווחים על השתתפות המונית של מעמד העובדים בהפגנה וזאת למרות חוסר התמיכה מצד ראשי האיגודים הגדולים. בניגוד לגישה האנטי־מפלגתית שרווחה בהפגנות "הזועמים", ההפגנה הנוכחית נשאה אופי פוליטי שמאלי; רעיונות וסיסמאות שמאליות שלטו בה וים של דגלים אדומים ושלטים של ארגונים שמאליים ובעיקר מפלגת השמאל המאוחד (IU) בלטו בקהל.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.