לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מצעד הגאווה בירושלים
בשביל שוויון צריך להיאבק
מאות השתתפו היום במצעד הגאווה בירושלים ■ קראו את הפלאייר שפעילי מאבק סוציאליסטי חילקו במצעד
1,857

1,857

הדיכוי והאלימות שמופעלים כלפי לסביות, הומואים, טראנס ובי (להט״ב), שמביאים בין היתר לאחוזי התאבדות גבוהים של נוער להט״בי (פי 3–4 מנוער הטרוסקסואלי), מראים כי למרות ההישגים במאבק למען זכויות להט״ב, עדיין נחוץ שינוי שורשי במצב.

בזמן ש"יש עתיד" טרפדו הצעת חוק שתאפשר מתן זכויות לזוגות חד־מיניים, בזמן ששי פירון, שר החינוך ההומופוב, ממשיך לכהן בתפקידו, ובזמן שגם ב"ליכוד", ב"ישראל ביתנו" וב"בית היהודי" יש גורמים הומופוביים, ברור ששינוי כזה לא יוכל לבוא מהממשלה.

תקציב הגזרות יחריף את המצב

הם יכולים לדבר על שוויון עד מחר, אבל מדיניות הקיצוצים והגזרות, שלהט״ב נפגעים ממנה במיוחד, מנוגדת לצורך שלנו במערכת חינוך שתילחם בהומופוביה ובשנאת להט״ב, במערכת בריאות שוויונית ונגישה ללהט״ב, במעונות ציבוריים לנוער הנזרק לרחוב על רקע זהותו המינית והמגדרית ועוד.

המדיניות שיוצרת עוני היא כר פורה לדעות קדומות, בפרט נגד להט״ב, והיא תוחרף השנה בין היתר בגלל שהממשלה תנסה לגלגל את עלותה הכלכלית של המלחמה בעזה על הגב שלנו.

רוח גבית לימין הקיצוני

כדי לתחזק את מדיניות האנטי־שלום של בנייה בהתנחלויות ו"ניהול הסכסוך", הממשלה מטפחת לאומנות וגזענות, שגם הן מהוות קרקע פורה לשנאת להט״ב, ונותנת רוח גבית לימין הקיצוני ההומופובי והטרנספובי, שהתחזק בחסות המלחמה בעזה.

שינוי שורשי של החברה

שינוי שורשי בתנאי החיים של להט״ב מחייב מאבק מאוחד של להט״ב וסטרייטים, יהודים וערבים, חילונים ודתיים, עובדים, עניים וצעירים נגד המשך הגזרות הכלכליות ומדיניות המלחמה שמטפחים שנאת להט״ב, ובעד צדק חברתי ושלום.

אבל החלפה של הממשלה לבדה לא תספיק בזמן שהשיטה הקפיטליסטית עצמה בנויה על הפרד ומשול ודיכוי ומטפחת עוני, לאומנות, סקסיזם ושנאת להט״ב, ולכן שינוי שורשי מחייב גם מאבק עבור שינוי סוציאליסטי ודמוקרטי של החברה.

אנחנו נאבקים ונאבקות למען:

  • סוף לכל אפליה ודיכוי על בסיס מגדר ונטייה מינית. כן לנישואים אזרחיים וחד מיניים, כן לזכות אימוץ לזוגות חד מיניים. תיקצוב ממשלתי מלא לכל מרכזי התמיכה לנוער להט״ב ומערכות חינוך ובריאות נגישות ללהט״ב.
  • קידום מאמצי הסברה מטעם ארגוני להט״ב, ארגוני העובדים והסטודנטים והתארגנויות קהילתיות נגד אפליה ושנאת להט״ב במקומות העבודה, בקמפוסים ובשכונות
  • מאבק משותף של עובדים וצעירים, להט״ב וסטרייטים, יהודים וערבים נגד התקפות שלטון ההון ונגד כל אפליה, הסתה ודיכוי. סוף ל"הפרד ומשול"
  • החלפת השיטה הקפיטליסטית, המבוססת על מחסור ואפליה, בחברה סוציאליסטית שתהיה משוחררת מזוועות העוני, הניצול, הדיכוי והדעות הקדומות
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.