לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מלחמת האזרחים בסוריה
סולידריות עם תושבי מחנה הפליטים אל־ירמוכ
הפליטים שנותרו במחנה נלחמים בכוחות דאע״ש
1,699

1,699

בשבועות האחרונים מתחוללים בסוריה קרבות במחנה הפליטים הפלסטיני אל־ירמוכ, בין כוחות דאע״ש לבין אלה מתושבי מחנה הפליטים שנשארו ולא הפכו לפליטים פעם נוספת.

אסד, שצבאו הפציץ את המחנה ועשה עליו מצור במהלך מלחמת האזרחים, מתערב צבאית כנגד דאע״ש. אבל לעומתו, ההתארגנות האמיצה של תושבי חבל רוג׳אווה הכורדי במאבק נגד דאע״ש בקרב על קובני והמאבק של הפלסטינים באל־ירמוכ מראים מי הכוחות בסוריה שמסוגלים ליצור קרן של אור במרחץ הדמים בסוריה.

על רקע המבצע הצבאי הכושל של ארצות הברית ובעלות בריתה בחודשים האחרונים שלא מצליח וגם לא יצליח לתת פתרון אמיתי לאיום שדאע״ש מהווה — המאבק באל־ירמוכ מראה שיש אלטרנטיבה לטובת המוני העובדים, הצעירים והעניים שסובלים מארבע שנים של מלחמת אזרחים מדממת.

כן למאבק משותף של עובדים, צעירים ועניים מכל העדות והקבוצות השונות נגד המשטר הסורי ונגד דאע״ש, ובעד סוריה דמוקרטית וסוציאליסטית, כחלק ממזרח תיכון דמוקרטי וסוציאליסטי. רק מאבק לשינוי סוציאליסטי יוכל לסלול את הדרך למציאות אזורית של רווחה, שלום וביטחון בני קיימא, שתאפשר בין השאר פתרון צודק וכולל למצוקת הפליטים הפלסטינים, לרבות האפשרות להיקלט ולבנות מחדש את חייהם בשוויון מלא ובדו־קיום גם בפלסטין סוציאליסטית ובישראל סוציאליסטית.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.