לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לשבות בעד "כולם תמורת כולם", סיום המלחמה ונגד ממשלת הדמים
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
טירוף קפיטליסטי
מרוויחים ומפטרים
הרווח הנקי של "כימיקלים לישראל" הסתכם ב־18 מיליארד שקל בחמש השנים האחרונות — בינתיים עובדי כיל, שמייצרים את הרווחים, נאלצים להמשיך להיאבק בתוכניתו של הטייקון עידן עופר לחסל כאלף מישרות
1,527

1,527

הרווח הנקי של "כימיקלים לישראל" (כיל) הסתכם ב־18 מיליארד שקל בחמש השנים האחרונות. הבעלים עידן עופר משך לכיסו יחד עם שאר בעלי המניות כ־5 מיליארד שקל מקופת כיל כדיבידנדים מאז שנת 2011.

בינתיים נאלצים עובדי כיל, שמייצרים את הרווחים, להמשיך להיאבק בתוכניתו של הטייקון לחסל כאלף מישרות.

אלא שכיל קיבלה סכומי עתק מכספי משלמי המסים — לפחות 2.23 מיליארד שקל בשנים 2006–2011 כהטבות מס — בתירוץ שהדבר נדרש ליצירת מישרות.

גם הפרטת כיל לפני שני עשורים הוצגה, כחלק מתהליך ההפרטה במשק, כמהלך שיטיב עם הציבור. במציאות, העובדים וים המלח הושלכו לשמש כלים במכונת הרווחים של בעלי הון פרטיים, שהצליחו לסחוט את הקופה הציבורית. התוצאה: הרס סביבתי, אובדן כספי ציבור ופיטורים.

*   מתוך עיתון המאבק, גיליון אפריל–מאי. תצלום: אקטיבסטילס.
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.