יאיר נתניהו יודע בשביל מי אבא שלו עובד
לא לגירוש, כן לשיקום שכונות!
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪16,063
עוד ₪3,937
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · העבודה המאורגנת · כלכלה · פוליטיקה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


טירוף קפיטליסטי
מרוויחים ומפטרים
הרווח הנקי של "כימיקלים לישראל" הסתכם ב־18 מיליארד שקל בחמש השנים האחרונות — בינתיים עובדי כיל, שמייצרים את הרווחים, נאלצים להמשיך להיאבק בתוכניתו של הטייקון עידן עופר לחסל כאלף מישרות

הדפסה

הרווח הנקי של "כימיקלים לישראל" (כיל) הסתכם ב־18 מיליארד שקל בחמש השנים האחרונות. הבעלים עידן עופר משך לכיסו יחד עם שאר בעלי המניות כ־5 מיליארד שקל מקופת כיל כדיבידנדים מאז שנת 2011.

בינתיים נאלצים עובדי כיל, שמייצרים את הרווחים, להמשיך להיאבק בתוכניתו של הטייקון לחסל כאלף מישרות.

אלא שכיל קיבלה סכומי עתק מכספי משלמי המסים — לפחות 2.23 מיליארד שקל בשנים 2006–2011 כהטבות מס — בתירוץ שהדבר נדרש ליצירת מישרות.

גם הפרטת כיל לפני שני עשורים הוצגה, כחלק מתהליך ההפרטה במשק, כמהלך שיטיב עם הציבור. במציאות, העובדים וים המלח הושלכו לשמש כלים במכונת הרווחים של בעלי הון פרטיים, שהצליחו לסחוט את הקופה הציבורית. התוצאה: הרס סביבתי, אובדן כספי ציבור ופיטורים.

*   מתוך עיתון המאבק, גיליון אפריל–מאי. תצלום: אקטיבסטילס.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.