לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
לא לפגיעה בזכות השביתה
סולידריות עם מאבק הרנטגנאים
“יש לדאוג לשכר בסיסי, הוגן וסביר לרנטגנאים בכדי שיוכלו להתפרנס בכבוד ולתת לציבור את השירות המקצועי ביותר המגיע לו ובמקביל לתקינה מתאימה וראויה של כוח אדם”
1,755

1,755

כאלף עובדי מכוני הרנטגן והדימות בבתי החולים הציבוריים נאבקים למען שיפור משמעותי בתנאי העבודה והשכר.

ב־6 באוגוסט, הרנטגנאים בשורה של בתי חולים ברחבי הארץ פתחו בשביתה. לאחר חמישה ימי שביתה במהלכם המשיכו משרדי הממשלה להתעלם מדרישותיהם, החליטו העובדים להרחיב את השביתה לכל בתי החולים הממשלתיים, העירוניים וכן לבתי החולים השייכים לקופ״ח כללית.

על אף שהעובדים לא השביתו את השירות לחדרי מיון, חדרי לידה ולניתוחים מצילי חיים, ועל אף שבכל בית חולים הוקם צוות רנטגנאים לטיפול במקרים בהולים, בית הדין לעבודה נענה בחיוב לבקשה של משרד הבריאות להוציא צווי מניעה לשובתים. מדובר ברמיסה של זכות דמוקרטית בסיסית.

עובדי הרנטגן סובלים ממחסור חמור בכוח אדם ומעומסי עבודה כבדים. הם עובדים במשמרות בכל שעות היממה. הטכנולוגיה אותה הם צריכים להפעיל הלכה והשתכללה אבל השכר שלהם לא זכה לעדכון — רנטגנאי מתחיל מקבל שכר של 27 שקל לשעה בלבד. שכר הבסיס הנמוך מאלץ את עובדי הרנטגן לעבוד שעות רבות ולהיחשף לקרינה מסוכנת הפוגעת בבריאותם.

מנחם אשכנזי, מזכ״ל איגוד הרנטגנאים בישראל, מסביר כי "צורת העבודה המטורפת של עובדי הרנטגן, שעובדים שעות רבות באופן שמסכן את בריאותם, צריכה להיפסק. יש לדאוג לשכר בסיסי, הוגן וסביר לרנטגנאים בכדי שיוכלו להתפרנס בכבוד ולתת לציבור את השירות המקצועי ביותר המגיע לו, ובמקביל לתקינה מתאימה וראויה של כוח אדם שלצערי אינה קיימת כיום".

*   מתוך עיתון המאבק, גיליון אוגוסט־ספטמבר
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.