הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
לא לפגיעה בזכות השביתה
סולידריות עם מאבק הרנטגנאים
“יש לדאוג לשכר בסיסי, הוגן וסביר לרנטגנאים בכדי שיוכלו להתפרנס בכבוד ולתת לציבור את השירות המקצועי ביותר המגיע לו ובמקביל לתקינה מתאימה וראויה של כוח אדם”
1,449

כאלף עובדי מכוני הרנטגן והדימות בבתי החולים הציבוריים נאבקים למען שיפור משמעותי בתנאי העבודה והשכר.

ב־6 באוגוסט, הרנטגנאים בשורה של בתי חולים ברחבי הארץ פתחו בשביתה. לאחר חמישה ימי שביתה במהלכם המשיכו משרדי הממשלה להתעלם מדרישותיהם, החליטו העובדים להרחיב את השביתה לכל בתי החולים הממשלתיים, העירוניים וכן לבתי החולים השייכים לקופ״ח כללית.

על אף שהעובדים לא השביתו את השירות לחדרי מיון, חדרי לידה ולניתוחים מצילי חיים, ועל אף שבכל בית חולים הוקם צוות רנטגנאים לטיפול במקרים בהולים, בית הדין לעבודה נענה בחיוב לבקשה של משרד הבריאות להוציא צווי מניעה לשובתים. מדובר ברמיסה של זכות דמוקרטית בסיסית.

עובדי הרנטגן סובלים ממחסור חמור בכוח אדם ומעומסי עבודה כבדים. הם עובדים במשמרות בכל שעות היממה. הטכנולוגיה אותה הם צריכים להפעיל הלכה והשתכללה אבל השכר שלהם לא זכה לעדכון — רנטגנאי מתחיל מקבל שכר של 27 שקל לשעה בלבד. שכר הבסיס הנמוך מאלץ את עובדי הרנטגן לעבוד שעות רבות ולהיחשף לקרינה מסוכנת הפוגעת בבריאותם.

מנחם אשכנזי, מזכ״ל איגוד הרנטגנאים בישראל, מסביר כי "צורת העבודה המטורפת של עובדי הרנטגן, שעובדים שעות רבות באופן שמסכן את בריאותם, צריכה להיפסק. יש לדאוג לשכר בסיסי, הוגן וסביר לרנטגנאים בכדי שיוכלו להתפרנס בכבוד ולתת לציבור את השירות המקצועי ביותר המגיע לו, ובמקביל לתקינה מתאימה וראויה של כוח אדם שלצערי אינה קיימת כיום".

*   מתוך עיתון המאבק, גיליון אוגוסט־ספטמברתנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.