חלק א': ברית טראמפ־נתניהו והמאבק לבניית אלטרנטיבה
חלק ב': ברית טראמפ־נתניהו והמאבק לבניית אלטרנטיבה
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
הצטרפו למאבק. הצטרפו לתנועת מאבק סוציאליסטי. רק תשאירו טלפון ונחזור אליכם.
הצטרפו למאבק!
שחיתות · מבקשי מקלט · העבודה המאורגנת · כלכלה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


לא שותקות. נאבקות!
פעילויות אנרגטיות בת״א וחיפה לרגל יום האישה הבינלאומי
כ־50 משתתפות ומשתתפים לקחו חלק בפעילויות הסברה אנרגטיות בחיפה ובתל אביב לציון יום האשה הבינלאומי

הדפסה

בצהרי יום שישי האחרון (11.3) יצאו לדרך פעילויות ההסברה, שיזמה מאבק סוציאליסטי לציון יום האשה הבינלאומי ולמאבק נגד הדיכוי, האפלייה והניצול של נשים בחברה הקפיטליסטית.

כ־50 נשים וגברים השתתפו בפעילויות הדינמיות שצעדו במרכזי הערים וקראו "לנשים יש זכות בחירה — מאבק או אפלייה", "ממשלות הון מרוויחות — מניצול נשים עובדות" ו"די לרצח של נשים — בישראל ובשטחים".

על גבי השלטים שאחזו המשתתפות והמשתתפים הופיעו הנתונים המזעזעים לגבי מספר הנשים שנרצחו בשנים האחרונות ונתונים המצביעים על מימדי העוני והניצול בקרב נשים וכן מסרים כמו: "שכר שווה על עבודה שווה", "אין קפיטליזם בלי אפלייה", "דורשים, דורשות — סוף להטרדות" ו"איגודים חזקים הם הכוח של נשים".

בסיום הפעילות שהתקיימה בחיפה תיארה קשת זמיר־רווה כיצד נערות ונשים צעירות חוששות וסובלות מהטרדות מיניות וכיצד המערכת הקפיטליסטית גוזלת את עתידן. איריס זמיר הצביעה על כך שכל ההישגים של נשים הם "באמצעות מאבק, סולידריות והתארגנות משותפת" וקראה לנשים "להרחיב את המאבק ולפנות לשותפים ולשותפות הטבעיים שלנו שנאבקים לחופש ושוויון".

נטע מוסט הדגישה בפעילות שהתקיימה בתל אביב, שהמצוקה הכלכלית וההפרטות והקיצוצים בשירותים החברתיים מחלישים את היכולת של נשים להתנגד לאפלייה ולניצול. במקביל, המשך הכיבוש והמצב המלחמתי מסכנים קודם כל את חייהן של נשים. היא הביעה סולידריות עם שביתת המורות והמורים הפלסטינים בגדה המערבית, עם מאבק הפסיכולוגיות בשרות הציבורי להסכם קיבוצי חדש, ועם מאבקן של המנקות באוניברסיטת ת״א נגד ההעסקה הקבלנית.

תובל קליין ממאבק סוציאליסטי הצביעה על הקשר בין אלימות מינית לצורות הדיכוי נוספות בחברה ועל הצורך להתארגן במקומות העבודה ובקמפוסים ולהיאבק למען חברה סוציאליסטית. השנה אמנם ארגוני העובדים וארגוני הסטודנטים לא יזמו לכבוד יום האשה ארועי מחאה — אך הפעילויות המוצלחות מצביעות על כך שבחלט יש מקום וצורך ביוזמה כזו.

במסגרת הפעילויות חולקו מאות עותקים מפלייר ההסברה שפרסמה מאבק סוציאליסטי לכבוד יום האשה תחת הכותרת "דורשות שוויון, שלום וצדק חברתי". רבים מקרב העוברים והשבים הזדהו עם מסרים אלה, המדגישים את הקשר ההדוק בין המאבק בסקסיזם ובאלימות המינית לבין המאבק למען צדק חברתי ושלום, ולמען אלטרנטיבה סוציאליסטית לסדר החברתי הקפיטליסטי. עשרות חתמו על דפי הקשר והביעו נכונות לקחת חלק באירועים נוספים בנושא.

תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.