לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
יום האישה הבינלאומי 2017
נאבקות נגד סקסיזם, גזענות ושלטון הון
פלאייר הסברה של התנועה לרגל אירועי יום האישה הבינלאומי ■ הזמנה לפעולות מחאה ודיונים בתל באביב ובחיפה
1,982

1,982

היום, מאות אלפי נשים מציינות את יום האשה בצעדות והפגנות! חלקן אף הולכות לשבות במחאה על אפליה ודיכוי כלפי נשים.

הרעיון של שביתת נשים כלל עולמית — למען "פמיניזם של ה־99%" — עלה בעקבות שביתות הנשים שהתארגנו לאחרונה בפולין, בארגנטינה ובאיסלנד וכמובן בעקבות צעדות הנשים שהתקיימו ברחבי העולם במחאה על השבעתו של טראמפ, וההתקפות שהוא מתכנן על זכויות נשים, להט״ב ומהגרים.

גם בישראל הזכויות שנשים השיגו במאבקים נמצאות תחת התקפה. חברי כנסת מציעים להוסיף איש דת לוועדות להפסקת הריון. בכירים שביצעו עבירות מין זוכים ליחס סלחני — רק השבוע שמענו כי 4 קציני משטרה ושוטרים שתקפו עובדת ניקיון לא יועמדו לדין. האנס משה קצב זכה לשחרור מוקדם מהכלא ואופק בוכריס זכה לעסקת טיעון שערורייתית. האפלייה בשכר כלפי נשים נמשכת. כך גם האלימות הפיזית והמינית: בשנת 2016 נרצחו 17 נשים על ידי קרוביהן ומתחילת שנת 2017 נרצחו שתיים נוספות.

לא שותקות — נאבקות

נשים בלוד מתארגנות בשנים האחרונות להפגנות ולמחאות נגד מעשי הרצח ונגד אזלת היד של המשטרה והרשויות. ביפו התקיימה השנה לראשונה הפגנה מעוררת השראה במחאה על רציחתן של שתי נשים בעיר.

הסכסוך הלאומי המתמשך גובה מחיר כבד מנשים משני צידי ההפרדה הלאומית — נשים ערביות הן הראשונות להיפגע ממדיניות האצת הריסות הבתים ביישובים ערבים בתחומי הקו הירוק, והן הראשונות להיפגע מהעמקת הכיבוש בגדה ומהמצור המתמשך על רצועת עזה. המיליטריזציה של החברה הישראלית מאפשרת בקשת "הנחת גיבור" לעברייני מין כגון אופק בוכריס ולירן חג׳בי וחושפת נשים לאלימות מינית ומגדרית.

הייבוש התקציבי והפרטה של שירותי הרווחה, החינוך והבריאות וחיסול הדיור הציבורי פוגעים קודם כל בנשים, גם ככוח העבודה העיקרי בשירות הציבורי, וגם כפונות לשירותים אלה. מדיניות קפיטליסטית שמיטיבה רק עם בעלי ההון לעולם לא תוביל לשוויון עבור הרוב המכריע של הנשים העובדות והעניות. מול סקסיזם, גזענות ושלטון הון — בישראל, בשטחים הכבושים ובכל העולם — צריך להיאבק!

אנחנו קוראות וקוראים ל:
  • סולידריות עם מאבקי הנשים ברחבי העולם ועם המאבק נגד הנשיא הסקסיסט והגזען טראמפ.
  • התארגנות למאבק נגד ההטרדות והאלימות המינית במקומות העבודה, בקמפוסים, בבתי הספר ובמרחב הציבורי. קידום קמפיינים בנושא על־ידי ארגוני עובדים וארגוני סטודנטים.
  • שכר שווה על עבודה שווה! די להפרטות ולייבוש התקציבי של שרותי הרווחה. תוספת מאסיבית של מסגרות מפוקחות ומסובסדות לגיל הרך.
  • שירותי תמיכה הולמים לשורדות ולשורדים של תקיפות מיניות ואלימות במשפחה. פיקוח דמוקרטי על טיפול המשטרה בתלונות על אלימות כלפי נשים.
  • כן לזכות האישה על גופה! ביטול הוועדות להפסקת הריון, לאפשר הפלה לכל מי שזקוקה לכך. הוספת גלולות למניעת הריון ואמצעי מניעה לסל הבריאות. החלת תוכניות לימודי מגדר במערכת החינוך.
  • מאבק משותף של נשים וגברים, ישראליות ופלסטיניות, למען צדק חברתי ושלום. סוף למדיניות "ניהול הסכסוך", שמבטיחה רק עוד סבבי דמים. סוף לכיבוש ולהתנחלויות.
  • חיסול העוני והאפליה. מאבק לחברה סוציאליסטית כאלטרנטיבה לחברה שמושתתת על אי־שוויון מעמדי ומגדרי.

בואו לציין את יום האישה בפעילות מחאה והסברה:

לא שותקות. צועדות!

תל אביב: יום רביעי ה־8 במרץ בשעה 18:30. התכנסות באלנבי פינת קינג ג׳ורג׳. לדף האירוע בפייסבוק

חיפה: יום רביעי ה־8 במרץ בשעה 18:00. התכנסות בכניסה לגן האם, מרכז הכרמל. לדף האירוע בפייסבוק

בואו לדיונים פתוחים:

סניף חיפה של מאבק סוציאליסטי מזמין:

על קפיטליזם ומשטור המיניות

ממתי נשים שאפו להיות רזות ולהוריד שערות? האם יהלומים תמיד היו ביטוי לרומנטיקה? איך זה שגברים ונשים זוכים ליחס הפוך לגבי מספר האנשים ששכבו עימם? האם זהות להט״בית תזכה ללגיטימציה תחת הקפיטליזם? מהם הגורמים החברתיים לתופעה של הטרדות מיניות והאשמת הקורבן? או את האיסור על תלמידות ללבוש מכנסיים קצרים?

יום רביעי, ה־8 במרץ, שעה 19:00| פאב פונדק הדב, הנשיא 135, חיפה

סניף תל אביב של מאבק סוציאליסטי מזמין:

זה לא חייב להיות ככה!

מה המקור לאי־השיוויון המגדרי בחברה? כיצד אפשר להביא לחיסול האפליה המגדרית?

יום רביעי ה־15 במרץ, שעה 19:30 | רוטשילד 11, תל אביב

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.