בלי פתרון לסכנת ההדבקה, בלי מענה לצרכים החינוכיים
ממשלת ה"שינוי" הגישה תקציב חונק ועוד שורה של גזירות
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מכללת "סמינר הקיבוצים"
פעיל מאבק סוציאליסטי נבחר לאגודת הסטודנטים
אייל יבלונקו, פעיל מאבק סוציאליסטי, נבחר למועצת אגודת הסטודנטים והסטודנטיות במכללת סמינר הקיבוצים בתל אביב
1,412

בסוף חודש מאי התקיימו בחירות לאגודת הסטודנטיות והסטודנטים בסמינר הקיבוצים. הבחירות היו אישיות ולפי מסלולים, כאשר בכל מסלול הסטודנטים בוחרים בין מספר מועמדים מאותו מסלול. נבחרתי לאגודה עם 68 קולות, במקום השני במסלול מתוך ארבע מועמדים. מבין 34 מועמדים שנבחרו לאגודה במסלולים השונים, קיבלתי את מספר הקולות השביעי הכי גבוה.

ניהלתי קמפיין בתור פעיל בתנועת מאבק סוציאליסטי תחת הכותרת "האגודה צריכה להילחם על העתיד שלנו". הרעיון המרכזי של הקמפיין היה שאגודת הסטודנטים צריכה להיות כלי מאבק כדי להילחם על הזכויות שלנו בתוך הקמפוס ומחוצה לו.

בין הדרישות המרכזיות בקמפיין, שגם זכו לתמיכה של סטודנטים רבים, היו הורדת המחירים בקפיטריה ופיקוח מחירים דמוקרטי מטעם האגודה, וביטול התשלום על קורסי חובה שלא כלולים בשכר הלימוד. התמיכה בדרישות הללו מדגישה כי האגודה צריכה להתניע עליהן מאבק בהקדם, ואני גם אקדם זאת.

האגודה גם צריכה לקדם, בשיתוף אגודות סטודנטים אחרות, מאבק למען הורדת שכר הלימוד עד לביטולו המוחלט, כדי להבטיח חינוך חינם מגיל אפס ועד האוניברסיטה לכולם.

סמינר הקיבוצים הוא מכללה להוראה, ובתור עובדי הוראה לעתיד אנחנו צפויים להיפגע מהתנאים הגרועים במערכת החינוך כמו משכורות נמוכות והעסקה קבלנית. לכן העלנו את הצורך של האגודה לתמוך במאבקים של מורים ומורות על תנאי ההעסקה שלהם.

בנוסף, הסברנו במהלך הקמפיין שסטודנטים סובלים מבעיות חברתיות רחבות גם מחוץ לקמפוס, כמו יוקר מחייה גבוה, משבר דיור, גזענות, סקסיזם ולהט״בופוביה. העלנו את הצורך שהאגודה תתמוך במאבקים נגד התופעות האלה, כמו למשל המאבקים נגד אלימות משטרתית וגזענות של יוצאי אתיופיה והציבור הערבי־פלסטיני והמאבק נגד שוד הגז.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.