לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
אלפים הפגינו בתל אביב
יהודים וערבים נגד הריסות בתים
אלפי יהודים וערבים הפגינו בת״א נגד ממשלת ההון הגזענית והריסות הבתים ביישובים הערביים ■ בהפגנה השתתפו גם פעילים ממאבק שכונת גבעת עמל בת״א ■ צווי הריסה נוספים חולקו בוואדי ערה
1,370

1,370

⁠⁠⁠אלפים, יהודים וערבים, מהנגב ועד נצרת, נענו לקריאה להפגין במוצ״ש (4.2) במרכז תל־אביב נגד ממשלת הימין, שמקדמת הסתה ארסית כלפי הציבור הערבי־פלסטיני. בשבועות האחרונים הממשלה מובילה גל הריסות בתים, המלווה באלימות משטרתית שגבתה באופן טרגי את חייו של תושב הכפר אום אל־חיראן, שנורה למוות, ואת חייו של שוטר.

ההפגנה במוצ״ש אורגנה על־ידי שורה של ארגונים פוליטיים וחברתיים, ביניהם 'עומדים ביחד', חד״ש ומאבק סוציאליסטי. פעילות ופעילי מאבק סוציאליסטי השתתפו בהפגנה וסייעו לחזק את הקריאות בעד מאבק משותף של ערבים ויהודים נגד המדיניות הרת האסון של נתניהו. בין היתר, קראנו סיסמאות כגון: "ממשלת גזענים, די להרס הבתים", "ארדן שקרן, נעיף אותך מכאן", "די להרס, די לשכול, ביבי חייב ליפול", ו"מגבעת עמל ועד סכנין, די להריסות בתים".

רוח גבית מצד ממשל טראמפ, הרצון להימנע ממשבר מול הימין המתנחלי בשל פינוי עמונה והצורך להסיט את סדר היום הציבורי מפרשיות השחיתות והמצוקות החברתיות — כל אלה דוחפים את נתניהו וממשלתו להחריף את ההתקפות על הציבור הערבי־פלסטיני. מול כל אלה נדרשת תגובה חזקה בשטח כדי לעצור את הממשלה.

להפגנה האחרונה הגיעו, לפי ההערכות שפורסמו בתקשורת סדר־גודל של 5,000 מפגינות ומפגינים. הם מבטאים מיאוס מההעמקה של השסע הלאומי וחשש אמיתי מפני ההשלכות המסוכנות של מדיניות נתניהו. במקביל להפגנה כבר פורסם שהממשלה מתכננת עוד מסע הרס מסוכן בוואדי ערה. כדי לסכל את מזימות הממשלה הכרחי להמשיך בעוד סדרה של הפגנות בערים המרכזיות ולכן חשוב לחזק את הקריאה שיצאה גם מוועדת המעקב להפגנה נוספת בתל אביב — רצוי שתהיה כבר בשבת הקרובה כדי להצליח ולבנות מומנטום שיוכל למשוך שכבות נוספות לבחור במאבק על פני ייאוש.

כדי להוביל התנגדות אפקטיבית לממשלה נחוצה תנועה רחבה ככל האפשר. יש צורך להתארגן במקומות העבודה ובמוסדות ההשכלה הגבוהה — שם יהודים וערבים לומדים ועובדים זה לצד זה — וגם לדרוש מהנהגות ארגוני העובדים והסטודנטים לפעול נגד התבערה שהממשלה מנסה להצית.

באופן משמעותי, בהפגנה השתתפו תושבים משכונת גבעת עמל ומ"צוות דיור ציבורי". הרס הבתים בגבעת עמל הוזכר מספר פעמים בהפגנה כדוגמה לצורך של קבוצות שונות לשלב כוחות בסולידריות נגד הריסות בתים ואלימות משטרתית. שיתוף פעולה בין קבוצות מאורגנות למען דיור ציבורי, נגד הריסות בתים ופינויים של זכאי דיור ציבורי או נפגעי משכנתאות ונגד אלימות משטרתית, ואימוץ מדיניות חלופית למדיניות הקפיטליסטית והגזענית של ממשלת ההון וההתנחלויות, יוכלו לחזק את המאבק.

בסופו של דבר, הצבת אלטרנטיבה סוציאליסטית הכוללת השקעה מסיבית בדיור ציבורי איכותי, בתשתיות וברווחה, ונאבקת לשים סוף לכל סוגי האפליה, היא הכרחית כדי לגבש תנועה שתוכל לעצור ולהפיל את נתניהו ואת המדיניות שהוא מקדם.

פעילי מאבק סוציאליסטי בהפגנה
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.