לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
יום המאבק באלימות כלפי נשים
מאות הפגינו נגד הסקסיזם בתל־אביב
כ־300 מפגינים ומפגינות באווירה אנרגטית ומחאתית ■ קמפיין #MeToo צריך להיות רק ההתחלה ■ הצטרפו אלינו למאבק נגד מערכת רקובה של סקסיזם, אפליה, ניצול ואלימות
1,322

1,322

ביום חמישי (23.11) הגענו מספר פעילות ופעילי מאבק סוציאליסטי להפגנה לציון יום המאבק באלימות כלפי נשים. להפגנה, שאורגנה ע״י ארגון הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית ועמותת רוח נשית, הגיעו כ־300 מפגינים ומפגינות באווירה אנרגטית ומחאתית. ארגון הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, נוער מרצ, עומדים ביחד, הנוער העובד והלומד וארגונים נוספים השתתפו בהפגנה.

לגוש של מאבק סוציאליסטי הצטרפו פעילות נוספות, שצעקו יחד עם חברות התנועה. הפעילות הובילו סיסמאות וקריאות נגד מדיניות סקסיסטית ונגד אלימות כלפי נשים בחברה. בנוסף לקריאות כמו "לא זה לא" ו"אף בגד הוא לא הזמנה לאונס", קראנו גם סיסמאות המתייחסות באופן ישיר להפרטות ולקיצוצים שהממשלה הנוכחית מקדמת נגד ארגוני נשים (חבל שהיו מספר מארגנות שניסו, ללא הצלחה, להשתיק את המסרים האלה), וסיסמאות המצביעות על מוקדי הכוח והשיטה הכלכלית כגורמים מרכזיים לאפליה.

הקשר בין השיטה הקפיטליסטית לבין האפליה של נשים בחברה הוא קשר בלתי נמנע שהכרחי לחשוף. המאבק במיזוגניה הוא מאבק פוליטי ותנועת מאבק סוציאליסטי תמשיך לתרום את חלקה ולהתעקש על מסרים פוליטיים ברורים המדגישים גם את הצורך בשינוי החברה מהשורש.

פעילות מאבק סוציאליסטי בהפגנה
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.