לא לגירוש, כן לשיקום שכונות!
יאיר נתניהו יודע בשביל מי אבא שלו עובד
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪17,573
עוד ₪2,427
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · העבודה המאורגנת · כלכלה · פוליטיקה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


יום המאבק באלימות כלפי נשים
מאות הפגינו נגד הסקסיזם בתל־אביב
כ־300 מפגינים ומפגינות באווירה אנרגטית ומחאתית ■ קמפיין #MeToo צריך להיות רק ההתחלה ■ הצטרפו אלינו למאבק נגד מערכת רקובה של סקסיזם, אפליה, ניצול ואלימות 📷

הדפסה

ביום חמישי (23.11) הגענו מספר פעילות ופעילי מאבק סוציאליסטי להפגנה לציון יום המאבק באלימות כלפי נשים. להפגנה, שאורגנה ע״י ארגון הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית ועמותת רוח נשית, הגיעו כ־300 מפגינים ומפגינות באווירה אנרגטית ומחאתית. ארגון הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, נוער מרצ, עומדים ביחד, הנוער העובד והלומד וארגונים נוספים השתתפו בהפגנה.

לגוש של מאבק סוציאליסטי הצטרפו פעילות נוספות, שצעקו יחד עם חברות התנועה. הפעילות הובילו סיסמאות וקריאות נגד מדיניות סקסיסטית ונגד אלימות כלפי נשים בחברה. בנוסף לקריאות כמו "לא זה לא" ו"אף בגד הוא לא הזמנה לאונס", קראנו גם סיסמאות המתייחסות באופן ישיר להפרטות ולקיצוצים שהממשלה הנוכחית מקדמת נגד ארגוני נשים (חבל שהיו מספר מארגנות שניסו, ללא הצלחה, להשתיק את המסרים האלה), וסיסמאות המצביעות על מוקדי הכוח והשיטה הכלכלית כגורמים מרכזיים לאפליה.

הקשר בין השיטה הקפיטליסטית לבין האפליה של נשים בחברה הוא קשר בלתי נמנע שהכרחי לחשוף. המאבק במיזוגניה הוא מאבק פוליטי ותנועת מאבק סוציאליסטי תמשיך לתרום את חלקה ולהתעקש על מסרים פוליטיים ברורים המדגישים גם את הצורך בשינוי החברה מהשורש.

פעילות מאבק סוציאליסטי בהפגנה
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.