לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מהפגנות לשביתה
בממשלה יודעים — לשביתות יש את הכוח לעצור אותם
עוד שבת עם מעל מאה אלף מפגינות ומפגינים ■ הממשלה נחושה להביא בימים הקרובים את הצעות ההחוק הראשונות להצבעה ■ כיצד ניתן להסלים את המאבק ולהשבית את המשק?
829

829

כמאה אלף ואף יותר יצאו להפגין בשבת האחרונה (4.2) במספר מוקדים ברחבי הארץ. זו השבת השלישית ברציפות בה יוצאים מספרים כאלה לרחובות, כשבימי השבוע יש התארגנויות בהשכלה הגבוהה, בבתי החולים, בתיכונים ובמקומות עבודה נוספים (בעיקר מתחום ההייטק) להפגנות של מאות ולעיתים אלפים, חלקן סוערות וכוללות חסימת כבישים והשבתת מקומות העבודה.

עם תחילת השבוע השישי של המחאה, הכריזו נציגי הממשלה שביום שני הקרוב (13.2) תתקיים ההצבעה על הצעות החוק הראשונות בתוכנית לוין־רוטמן: הכפפת בחירת השופטים לממשלה וביטול הביקורת השיפוטית על חקיקת יסוד. סביר ששוב נראה רבבות ברחובות במוצ״ש. לצד זה מתחדדת ההבנה שזה לא יספיק ושיש צורך בשביתת אזהרה ארצית. איך ניתן לארגן שביתה כזו? חברות וחברי מאבק סוציאליסטי הגיעו בשבת להפגנה המרכזית בדרך קפלן בתל אביב במטרה לקדם את הדיון על השאלה הבוערת הזו.

קראו את הפלאייר שחילקנו לאלפי מפגינות ומפגינים וצפו בדברי אלינור נדיר, חברת ועד סגל ההוראה באוניברסיטת תל אביב — הוועד הראשון עד כה מחוץ למשרד המשפטים שהכריז פומבית על התנגדות למכלול התוכנית המשפטית של הממשלה.

כיצד נפעל כדי לרתום ועדים וארגונים נוספים למאבק?
מאבק סוציאליסטי תקיים שתי פגישות פתוחות בנושא — ביום רביעי, 8 בפברואר, ברמת גן, ובשבוע הבא, ביום שלישי, 14 בפברואר, בתל אביב.


הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.