לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
טבח בבסמת טבעון
נהר הדם ממשיך להישפך. להתארגן לשביתה נגד ההזנחה והפשיעה
3 ימי אבל ושביתה הוכרזו במועצה המקומית בעקבות רצח 5 מבני משפחת דלאיכה■ ראש המועצה קרא לשביתה כללית חוצת קהילות — בהשתתפות יהודים וערבים.
224

224
חמשת בני משפחת דלאיקה נרצחו בבסמת טבעון. רק שעות ספורות לפני כן, חייו של עאטף אבו כליב נגדעו בחיפה. נהר של דם שממשיך להישפך. מציאות בלתי נסבלת. ‎מול ההזנחה, האפליה והגזענות של הממשלה והמערכת, עלינו להתארגן לשביתת אזהרה ארצית וחוצת קהילות.
״אנחנו לא מפחדים. מחר אנחנו נשמור על עצמנו. נחסום כבישים.. אני פונה מפה לרופאים, לעורכי הדין, למהנדסים, שאף אחד לא יצא לעבודה. גם נהגי אוטובוס. ואני פניתי לכל ראשי המועצות בארץ. יהודים וערבים. שביתה כללית. לסגור את כל המוסדות. לא ללכת לעבודה״.

כך אמר ראש מועצת בסמת טבעון, ראאד זבידאת, בהפגנה שהתארגנה מול ביקורו הפרובוקטיבי של בן גביר, השר הגזען לבטחון לאומי, במועצה לאחר הטבח.

האחריות ליישם את קריאתו של זבידאת לשביתה כללית חוצת קהילות נגד מדיניות הממשלה הזו, היא בראש ובראשונה על ההסתדרות ושאר ארגוני העובדות והעובדים שמייצגים ערבים־פלסטינים ויהודים כאחד. איך אפשר לעשות זאת? צריך לארגן אסיפות הסברה במקומות העבודה, בקמפוסים, בבתי הספר כדי לתכנן מתווה מאבק מתעצם ומתמשך.
ממשלת נתניהו ובן גביר מקצינים ומעמיקים את המדיניות של כל הממשלות הקודמות. מדיניות שגרמה למשבר אלימות הנשק. מדיניות של גזענות ואפליה, דיכוי לאומי, כפיית עוני והזנחה, לצד כיבוש ומצור, מאפשרת לארגוני הפשיעה להשתולל.
בשביל לשים סוף לאלימות הנשק, אנחנו דורשות ודורשים סוף לדיכוי המשטרתי והצבאי, להוציא את השב״כ מהיישובים הפלסטינים, להפסיק את הריסות הבתים וכפיית העוני, להשקיע ברווחה, בתשתיות ובפרנסה בכלל וביישובים הערבים־פלסטינים בפרט.
נאבקות — נגד הפשע המאורגן של ממשלת האפליה, ההזנחה והעוני!
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.