הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מזרח ירושלים
ערבים ויהודים נגד הריסות בתים
פעילים ופעילות של תנועת מאבק סוציאליסטי השתתפו בהפגנה נגד הריסות בתים במזרח־ירושלים
2,143

ביום שבת ה־28.3 התקיימה הפגנה בשכונת הכפר סילוואן שבמזרח־ירושלים לרגל "יום האדמה" ועל רקע כוונתה של עיריית ירושלים בראשות ניר ברקת לפנות 1500 תושבים מבתיהם בתואנה שהבתים נבנו ללא היתר. העירייה מצדיקה את הרס הבתים בכך שהם שוכנים מעל לממצאים ארכיאולוגיים (שחשיבותם שנויה במחלוקת). מאחורי הפרויקט הארכיאולוגי־לכאורה עומדת עמותת אלע״ד ("אל עיר דוד") המורכבת מכמה עשרות משפחות מתנחלים קיצוניים ששמו להם למטרה "לייהד" — כלומר, לטהר אתנית — את השטח. העמותה ממומנת באמצעות תרומות פרטיות וסיוע ממשלתי בסך 39 מיליון שקל בשנה, בנוסף למימון שירותי אבטחה. כמו כן, העמותה מנהלת את האתר התיירותי הסמוך.

מאחורי כל התירוצים של שימור ארכיאולוגי ובנייה בלתי־חוקית עומדת למעשה מדיניות הדיכוי הלאומי של פלסטינים אזרחי ישראל, שמתבצעת, בין היתר, באמצעות "ייהוד" בערים מעורבות והפקעת אדמות — אנשים שאבות אבותיהם חיו על אדמות אלו נותרים ללא קורת גג. מדובר במבצע הריסת הבתים הגדול ביותר מאז 1967.

תנועת מאבק סוציאליסטי השתתפה בהפגנה יחד עם פעילי השכונה ופעילים פוליטיים אחרים. שוחחנו עם נציגי ועד הכפר וקראנו לשיתוף־פעולה במאבק של האנשים העובדים, ערבים ויהודים, על בסיס אינטרס משותף. בין הסיסמאות שקראנו: "ערבים ויהודים נגד הריסות בתים", "מסילוואן ועד סח׳נין — די להרס הבתים", "ההתנחלויות הן פשע — תפורק ממשלת יש״ע".

הפגנה בסילוואן
הפגנה בסילוואןתנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.