לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
הרוגה נוספת במאבק נגד גדר ההפרדה
ג׳וואהר אבו־רחמה, תושבת בלעין בת 36, היא ההרוגה ה־23 במאבק נגד גדר ההפרדה, שאיננה באמת גדר ביטחון, אלא גדר לסיפוח אדמות לטובת התנחלויות. אחיה של ג׳וואהר, באסם, נורה למוות בהפגנה בבלעין לפני כשנה וחצי, ואח נוסף, אשרף, נורה בגופו בעודו כפות בכפר נעלין. מוכרחים להיאבק להפלת הגדר ולסיום הכיבוש!
1,988

1,988

ההפגנות בכפר בלעין שבגדה המערבית נגד גדר ההפרדה המספחת חלק גדול מאדמות הכפר לטובת ההתנחלות החרדית מודיעין־עילית, מתקיימות בכל שבוע בשש השנים האחרונות, בהשתתפות פלסטינים, ישראלים ופעילים בינלאומיים. ביום שישי האחרון, ה־31 בדצמבר 2010, הפגינו בכפר כ־1000 איש. במהלך ההפגנה ירו כוחות מג״ב כמויות עצומות של גז מדמיע, ואחד המפגינים אף נפגע בפניו מרימון גז שנורה אליו ישירות. ג׳וואהר אבו־רחמה, תושבת בלעין בת 36, נפגעה משאיפת כמויות גדולות במיוחד של גז מדמיע והועברה במצב אנוש לטיפול רפואי בבית־החולים ברמאללה. ג׳וואהר נפטרה למחרת ההפגנה כתוצאה מהרעלת הגז. יהי זכרה ברוך.

ג׳וואהר היא ההרוגה ה־23 עד היום במאבק נגד גדר ההפרדה, שמשווקת בישראל באופן מטעה ומניפולטיווי כ"גדר ביטחון". אחיה של ג׳וואהר, באסם אבו־רחמה, נמנה גם הוא על רשימת חללי המאבק, לאחר שנורה למוות מטווח של 30 מטר באמצעות רימון גז שנורה בכינון ישיר בהפגנה בבלעין באפריל 2009. אח נוסף, אשרף אבו־רחמה, נורה בגופו בעודו כפות בכפר נעלין ביולי 2008.

אמם של האחים, סולחיה אבו־רחמה, אמרה שהיא "מבקשת מהעם בישראל להביע עמדה נחרצת נגד הכיבוש. הוא צריך לתמוך במאבק הצודק שלנו נגד הגדר ולמען שחרור האדמות שנגזלו מאיתנו, כי רק ביחד נוכל להביא את הסוף לטרגדיה של שני העמים... ישראל חייבת להסיר את הגדר ולסגת מכל ההתנחלויות, כדי שיהיה שלום. כמו כל בני האדם, אנו רוצים לחיות ולא למות. אנו רוצים לחיות לצד ישראל, אך בכבוד".

בהלווייתה של ג׳אווהר אבו־רחמה נכח באשיר תמימי, ראש ועד הכפר נבי־סלאח הסמוך, שגם בו מתקיימות הפגנות קבועות נגד הגדר. תמימי הסביר ש"אנחנו רק נרחיב את המחאה ונפגין בכל מקום שנוכל לעשות זאת" כתשובה להרג שמביא הכיבוש, כאשר המטרה היא שישראל "תצא מהגדה המערבית ושיכירו בזכות שלנו להגדרה עצמית".

תנועת מאבק סוציאליסטי השתתפה לצד מאות מפגינים במשמרת המחאה שהתקיימה במוצ״ש מול משרד הביטחון במרכז ת״א בעקבות מותה של אבו־רחמה. כוחות היס״מ של משטרת ישראל פעלו במהלך ההפגנה במספר מקרים באופן בריוני לסתימת־פיות של מפגינים ועיכבו לחקירה מספר מפגינים. בתגובה לאלימות המשטרתית קראנו לעבר השוטרים: "להפסיק את הרמיסה של זכות המחאה", "שוטרים, על מי אתם שומרים? על פוליטיקאים מושחתים וגזענים".

בין הסיסמאות שקראנו במהלך ההפגנה: ביטחון לא בונים על גופות של מפגינים / תנו עוד כסף לתרופות, לא לגז ואלות / יהודים וערבים נגד הרג מפגינים / רוצים פרנסה — לא כיבוש והפרדה / זו לא גדר ביטחון — החומה היא אסון / השקרים של השלטון לא יביאו ביטחון / ממשלה גזענית — סכנה ביטחונית / לפרק את החומה — להפיל את הממשלה / די לאבל ולשכול, הגדר צריכה ליפול.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.