לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
עובדי חיפה כימיקלים נוטשים את ההסתדרות לטובת כוח לעובדים
יום למחרת החלטת מרכז איגוד העו״ס לדחות את ההסכם הגרוע שהציע עיני, הונחתה על הביורוקרטיה בהסתדרות מהלומה נוספת: עובדי חיפה כימיקלים פתחו בשביתת פתע ובצעד דמוקרטי מובהק הודיעו על עזיבת ההסתדרות ומעבר לארגון כוח לעובדים לטובת המשך מאבקם לשיפור תנאי העבודה
1,807

1,807

ביום ראשון, ה־20 במרץ, הצליח השטח החזק של העובדות הסוציאליות להביא בצעד מדהים לדחיית הסכם התבוסה שסגרו עבורם יו״ר ההסתדרות עיני ויו״ר האיגוד פרי.

זו הייתה מהלומה משמעותית ליוקרה של עיני ויותר מכך, מהלומה זו איימה לערער על המדיניות המשת״פית של צמרת ההסתדרות שמעדיפה שקט תעשייתי ודילים גרועים עם הממשלה והמעבידים על גבם של העובדים. הצלחת העו״סיות להרחיב את מאבקן ולהגיע להישגים מהותיים (בניגוד להסכם שהביאו מנהיגי ההסתדרות) הייתה מעוררת השראה בקרב קבוצות עובדים נוספות. לכן פעל עיני באופן מובהק לביצוע דה־לגיטימציה להחלטה הדמוקרטית באיגוד ולהוצאת האוויר מהמפרשים של העו״סיות בשטח. אלא שבעוד עיני משמיץ בפועל את העו״סיות בתקשורת למחרת ההחלטה, הונחתה כנגד מדיניותו מהלומה נוספת.

שביתת אזהרה בחיפה כימיקלים צפון

ביום שני, ה־21 במרץ, קיימו עובדי מפעל חיפה כימיקלים צפון שביתת אזהרה בת 8 שעות, שבמהלכה החליטו בהצבעה דמוקרטית לנטוש את ההסתדרות הכללית ולעבור לארגון כוח לעובדים. ההחלטה הגיעה לאחר שהעובדים חשו במשך תקופה ארוכה שנבגדו על־ידי נציגי ההסתדרות, שעשו יד־אחת עם ההנהלה נגדם.

בחודשים האחרונים נאבקים העובדים לשיפור תנאי העבודה ולקליטת עובדי הקבלן להעסקה ישירה. בעוד שארגון כוח לעובדים ותנועת מאבק סוציאליסטי סייעו לעובדים במאבקם, הרי שהנהגת ההסתדרות לא סיפקה להם כל תמיכה. להיפך, העובדים חששו שההסתדרות עשויה לחתום בתוך זמן קצר הסכם גרוע עם ההנהלה מעל לראשיהם וזה היה עבורם הקש האחרון. כעת, כשהם חלק מארגון עובדים שבו הסכמים מובאים להכרעה דמוקרטית, הם דורשים מההנהלה להיכנס באופן מיידי למו״מ על הסכם קיבוצי חדש.

אחד העובדים צילם במהלך אסיפת ההסברה שהתקיימה במפעל חלק מדברים שנשא שי גלי, חבר הנהגת ארגון כוח לעובדים ופעיל תנועת מאבק סוציאליסטי. הנאום צולם באמצעות טלפון נייד, והוא קטוע מעט ובאיכות תמונה לא טובה, אבל שווה צפייה למעוניינים:

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.