הישגים לצד תמרורי אזהרה בהסכם המתגבש – המאבק על החינוך ממשיך
הגנה על רווחי נדל״ן או על הזכות לדיור ראוי?
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
חיפה
ערבים ויהודים דורשים צדק חברתי
למעלה מ־70 אלף איש הפגינו ביישובים שונים מחוץ לתל אביב במוצ״ש ה־13 באוגוסט בקריאה לממשלת נתניהו להיענות לדרישות מחאת יוקר המחייה. עו״ס סוהיר דקסה־חלבי מתנועת מאבק סוציאליסטי נאמה בהפגנת הענק בחיפה
1,804

ההפגנה הגדולה ביותר התקיימה בחיפה, בה צעדו כ־25 אלף יהודים וערבים משכונות ואדי ניסנאס וקריית אליעזר ועד לעצרת ענקית שהתקיימה במושבה הגרמנית, והייתה למעשה אחת ההפגנות הגדולות בתולדות העיר. בעצרת השתתפו נואמים מארבעת המאהלים בחיפה — מרכז הכרמל, קריית אליעזר, ואדי ניסנאס והדר.

הסופר סמי מיכאל נאם באירוע בעברית וערבית ואמר: "אני אופטימי. בגיל 85 קשה להיות אופטימי, אבל הדור הצעיר היום גורם לי להיות כזה... היום ישנו חיבור בין העירוניים לכפריים, בין הערבים ליהודים, ואני לא זוכר דבר כזה בחיפה. ההשפעה של המזרח תיכון הגיעה גם אלינו... אך זה לא מספיק לדרוש, אתם צריכים להשיג את הצדק החברתי".

חברת תנועת מאבק סוציאליסטי מדאלית אל־כרמל, סוהיר דקסה־חלבי, עובדת סוציאלית במקצועה, נאמה גם היא מעל במת העצרת, ואנו מביאים כאן את נאומה בוידיאו ואת עיקרי דבריה.

Maavak.org.il


כולנו התכנסנו כאן כדי להיאבק יחד על הזכויות שלנו: הזכות לדיור ציבורי במחיר זול, חינוך איכותי חינם, שירותי רווחה ורפואה חינם ואיכותיים לכל, פיקוח על מחירים ופרנסה הוגנת. הדרישות שלנו הן לזכויות יסוד שמגיעות לכל אדם, בין אם הוא חי בתל אביב או באל־עראקיב שבנגב. אלו הן זכויות יסוד מסכנין ועד אשדוד.

כולנו חייבים להתאחד במאבק נגד המדיניות שגוזלת זכויות אלה. בין אם זו מדיניות קפיטליסטית של הפרטה, קיצוצים וניצול בשירות בעלי ההון, ובין אם זו מדיניות גזענית מפלה ולאומנית — כמו הריסת בתים של ערבים, אפליה נגד ערבים בתחום הדיור, התעסוקה והשירותים הציבוריים והפקעת האדמות.

הקפיטליזם תמיד ייתן פתרונות לאוכלוסיה אחת על חשבונה של אוכלוסיה מוחלשת אחרת... אך תזכרו את מילותיו של מרטין לות׳ר קינג: "no one is free until everyone is free" — אף אחד לא יהיה חופשי עד שכולם יהיו חופשיים!

כדי להמשיך את השליטה של שלטון ההון, נציגיו עושים שימוש באג׳נדה של לאומנות, אפליה, גזענות, כיבוש וליבוי הסכסוך הלאומי. זוהי מדיניות של "הפרד ומשול" בין עובדים לעובדים, בין עניים לעניים, פלסטינים ליהודים, מזרחים לאשכנזים, אתיופים לרוסים ובין גברים לנשים!

אל מול ממשלת ההון של ביבי, ליברמן וברק שממשיכה להתעלם מדרישותינו, המאבק שלנו חייב להסלים. לרתום אליו שכבות נוספות, וגם להכריז על שביתה כללית במשק, כי הכוח [להוביל שינוי נמצא] בידיים שלנו, העובדים!

צדק חברתי אמיתי לא יושג תחת ממשלת הון, לא של ביבי ולא של ציפי. לכן יש להקים מפלגה רחבה של האנשים העובדים, שתהווה אלטרנטיבה לאותן מפלגות הון ותוביל את המאבקים החברתיים והמערכה נגד הקפיטליזם ושלטון ההון — ובעד חיי רווחה, ביטחון, חירות ושלום, חברה סוציאליסטית ודמוקרטית עבור כל תושבי המזרח התיכון... אנחנו לא נהיה עבדים!
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.