הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מאבק האחיות
הפגנות במוקדים שונים ברחבי הארץ
אייל עצי־פרי מדווח מהפגנה סוערת שאירגנו האחיות ברמת גן
1,735

אלפי אחיות השתתפו בשורה של הפגנות שאירגנה הסתדרות האחיות ברחבי הארץ ביום שני, עם תחילת השבוע השני לשביתה. מאות אחיות השתתפו באחת ההפגנות המרכזיות שהתקיימה ברמת־גן, ויחד איתן הפגינו גם פעילות ופעילים מתנועת מאבק סוציאליסטי. האווירה בהפגנה היתה סוערת ולוחמנית, ונראה שהאחיות מוכנות לתת פייט לממשלה שמעוניינת לגרור אותן לקרב התשה. האחיות יצאו לשביתה בדרישות לתוספת לשכר הבסיס הזעום שהן מקבלות ולתוספת תקנים, והן מצביעות על השכר הנמוך כאחד הגורמים למחסור החמור באחיות.

את ההפגנה הובילה יו״ר ועד אחיות הקהילה של קופת חולים כללית, נעמי כספי. היא קראה "לא נהיה הפראייריות של המדינה" והצהירה על כך שהפעם הן לא מוכנות לוותר גם אם יידרש מאבק ארוך ומתיש. בנוסף היא הצביעה על כך שדרושה לאחיות נציגות משלהן בכנסת. האחיות קראו "ביבי תתעורר — האחיות שוות יותר", "תנו לאחיות לחיות", "תנו כבוד לאחיות" ו"העם דורש צוות סיעודי". הן החזיקו שלטים עם סיסמאות נגד הייבוש התקציבי של שירותי הבריאות. על אחד מהשלטים נכתב "שכר יסוד = עוני".

בהפגנה מקבילה מול בית החולים סורוקה בבאר שבע, השתתפו גם פעילות תנועת "עתידנו" מאיגוד העובדות הסוציאליות שבאו להביע סולידריות. תנועת עתידנו קראה להנהגת האיגוד שלהן לקחת חלק פעיל במאבק האחיות ולנקוט צעדי סולידריות. בהפגנה השתתפה גם עו״ס נעמה לוין, חברת מאבק סוציאליסטי המתמודדת בבחירות הקרובות ב־23 בינואר לוועידת איגוד העובדים הסוציאליים, וכך היא כתבה לאחר ההפגנה:

תמיכתנו במאבק האחיות (שהוא כמובן מאבק משותף של כולנו), התקבלה בהתרגשות רבה וזכתה להדים מצד האחיות והסטודנטיות המפגינות. לדבריה של אחת האחיות: "כשהעובדות הסוציאליות שבתו, לא העלתי על דעתי לבוא ולהפגין איתן, עכשיו אני מבינה כמה שזה חשוב ליצור חזית משותפת של מאבק!"‬

תנועת מאבק סוציאליסטי קוראת גם כן לאיגודי העובדים, לתנועות החברתיות ולציבור הרחב לקחת יחד חלק במאבק האחיות שצפוי להסלים בימים הקרובים — לאור עמדת הממשלה שמזרימה כסף לטייקונים ולא למערכת הבריאות.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.