לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
יום האישה הבינלאומי 2014
"לא נחגוג העצמה נשית דרך קניות בסופר פארם"
נוף עזרן, חברת מועצת אגודת הסטודנטים והסטודנטיות במכללת "סמינר הקיבוצים", נאמה באירוע לרגל יום האישה הבינלאומי בתל אביב
2,143

2,143

עשרות נשים וגברים לקחו חלק באירוע יום האישה הבינלאומי שנערך במרכז תל אביב ביוזמת ארגון "מען", המאגד מספר ועדי עובדים, ובהשתתפות פעילים ופעילות משורה של ארגונים. מספר פעילים ופעילות מתנועת מאבק סוציאליסטי השתתפו באירוע, שבו נאמה גם פעילת התנועה, נוף עזרן, חברת מועצת אגודת הסטודנטים והסטודנטיות במכללת "סמינר הקיבוצים".

נוף התייחסה לחשיבות של ציון יום האישה העובדת ולמורשת המאבקים שלו. היא סיפרה על הפעילות של אגודת הסטודנטים והסטודנטיות ב"סמינר הקיבוצים" למניעת הטרדות מיניות ועל הכנס שמארגנת האגודה בנושא מגדר ואי־שוויון בין המינים, שצפוי להיות הגדול ביותר בארץ בנושא זה. היא דיברה גם על המאבק שהחל כעת אצלם בקמפוס בעקבות העלאה דרקונית של שכר־הלימוד לסטודנטיות ולסטודנטים במסלול החינוך לגיל הרך. כצעד מחאה ראשון הושבת אתמול (חמישי, 6.3) המסלול באופן חלקי.

נוף קראה לחזק את המאבק באפליית נשים בעבודה, בסקסיזם, באלימות כלפי נשים ובתופעות של תרבות האונס, וכמו כן להיערך למאבק רחב של ארגוני העובדים, הסטודנטים, ארגוני נשים ותנועות חברתיות נגד יוקר המחיה והגזירות הכלכליות החדשות שצפויות במסגרת תקציב המדינה לשנה הבאה. היא הוסיפה כי נחוץ מאבק משותף של יהודיות וערביות, ישראליות ופלסטיניות, עובדות, סטודנטיות, מהגרות ומבקשות מקלט, נשים וגברים, לשינוי סוציאליסטי של החברה כדי להיפטר מכל צורות הדיכוי.

צפו בנאום:

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.