לא לחזור לעסקים כרגיל, לבטל את החקיקה, ממשלת נתניהו–בן גביר הביתה!
לשתק את המדינה עם שביתה כללית
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
סין
שביתת ענק במפעלי נייק ואדידס
רבבות עובדים, המייצרים חמישית מנעלי הספורט בעולם, שבתו בדרישה לקבל הפרשות לפנסיה שנמנעו מהם במשך שנים
1,990

1,990

50 אלף עובדות ועובדי מפעלי "יוּאֶה־יוּאֶן אחזקות תעשייתיות" במחוז גואנגדונג בסין, המייצרים כחמישית מנעלי הספורט בעולם עבור נייק, אדידס, טימברלנד ותאגידים נוספים, שבתו באפריל למשך שבועיים. העובדים דרשו את תשלומי הביטוח הלאומי והפנסיה שהחברה לא שילמה להם במשך שנים ובניגוד לחוק.

המשטר הדיקטטורי של "המפלגה הקומוניסטית", שכלל לא מתיר שביתות לפי חוק, אמנם מתח ביקורת מסוימת על התנהלות החברה, אבל שלח את המשטרה לבצע מעצרים המוניים של עובדים כדי להחזירם באיומים ואלימות לעבודה. המפעל למעשה נכבש בזמן השביתה על־ידי משטרת ההפגנות.

העובדים דחו את התערבותו בשביתה של איגוד העובדים ה"צהוב" ACFTU, הקשור למשטר, ודרשו זכות להקים התארגנות עובדים עצמאית משלהם. למרות הדיכוי הכבד והמעצרים, שביתת העובדים הצליחה להשיג שיפור בתנאיהם הסוציאליים של העובדים בשווי 31 מיליון דולר בשנה.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.