הגירוש הוא אסון בשירות שלטון ההון
מאפיית בלפור ומאפיית הטייקונים
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪25,530
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · מבקשי מקלט · העבודה המאורגנת · כלכלה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


סין
שביתת ענק במפעלי נייק ואדידס
רבבות עובדים, המייצרים חמישית מנעלי הספורט בעולם, שבתו בדרישה לקבל הפרשות לפנסיה שנמנעו מהם במשך שנים

הדפסה

50 אלף עובדות ועובדי מפעלי "יוּאֶה־יוּאֶן אחזקות תעשייתיות" במחוז גואנגדונג בסין, המייצרים כחמישית מנעלי הספורט בעולם עבור נייק, אדידס, טימברלנד ותאגידים נוספים, שבתו באפריל למשך שבועיים. העובדים דרשו את תשלומי הביטוח הלאומי והפנסיה שהחברה לא שילמה להם במשך שנים ובניגוד לחוק.

המשטר הדיקטטורי של "המפלגה הקומוניסטית", שכלל לא מתיר שביתות לפי חוק, אמנם מתח ביקורת מסוימת על התנהלות החברה, אבל שלח את המשטרה לבצע מעצרים המוניים של עובדים כדי להחזירם באיומים ואלימות לעבודה. המפעל למעשה נכבש בזמן השביתה על־ידי משטרת ההפגנות.

העובדים דחו את התערבותו בשביתה של איגוד העובדים ה"צהוב" ACFTU, הקשור למשטר, ודרשו זכות להקים התארגנות עובדים עצמאית משלהם. למרות הדיכוי הכבד והמעצרים, שביתת העובדים הצליחה להשיג שיפור בתנאיהם הסוציאליים של העובדים בשווי 31 מיליון דולר בשנה.

תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.