לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מאבק עובדי כי״ל
הפגנה עוצמתית בבאר שבע
הוכרז סכסוך עבודה כללי בדרום ■ להרחיב את השביתה ■ להלאים חזרה את כי״ל!
1,728

1,728

יותר מאלפיים עובדים שובתים, בני משפחותיהם ותומכים רבים הפגינו ביום שלישי שעבר (24.2) במרכז באר שבע, במסגרת מאבקם המתמשך בתוכנית הפיטורים הדרקונית של קבוצת "כימיקלים לישראל" (כי״ל). פעילי מאבק סוציאליסטי הגיעו לתמוך ולקחו חלק בהפגנה.

השביתה נמצאת כעת בחזית המאבק נגד שלטון ההון בישראל. העובדים ממשיכים להפגין נחישות וביטחון בכוחם, ובהפגנה היתה אווירה אנרגטית מאוד. לעובדי מפעלי ים המלח ומפעל תרכובות ברום השובתים הצטרפו עובדי עיריית באר שבע והשביתו את השירותים העירוניים באותו היום.

קבוצת כי״ל, בבעלות עיקרית של משפחת עופר, מקדמת תוכנית פיטורים של כאלף עובדים במטרה להגדיל עוד יותר את שיעור הרווח שלה. בחמש השנים האחרונות גרפו בעלי כי״ל רווח נקי של 18 מיליארד שקל! בשנה שעברה הסתכם הרווח הנקי בקרוב ל־3 מיליארד שקל.

עובדי מפעל תרכובות ברום שובתים כבר כחודש ללא משכורת, ועובדי מפעלי ים המלח שובתים כעת שבוע שני ברציפות. הכרעה אינה קרובה בינתיים, ולכן השביתה אף צפויה להתרחב.

יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן נאם בהפגנה ואיים "להשבית את כל הנגב". זמן קצר לאחר ההפגנה הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה כללי באזור הדרום. הסכסוך תקף בכל מקומות העבודה במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי ממרחב אשדוד ודרומה.

להרחיב את השביתה — לבטל את ההפרטה!

בהודעות לעיתונות, הנהלת כי״ל טענה באחרונה ש"הוועדים משתלטים על המפעלים". ובכן, אלה דווקא אותם טייקונים שהשתלטו על משאבי הטבע, על חיי העובדים ועל אותם מפעלים!

תנועת מאבק סוציאליסטי קוראת לעובדים להמשיך להיאבק ולהשבית בזה אחר זה את כל המפעלים שבשליטת כי״ל, עד לביטול כל תוכניות הפיטורים.

הכיוון של הרחבת השביתה גם למקומות עבודה נוספים, כולל שביתה כללית בדרום, יכול וצריך לעזור להציב דרישות ברורות גם מול הממשלה: כדי לבטל אחת ולתמיד את הניצול הטפילי של משאבי הטבע ואלפי העובדים ע״י משפחת עופר, אנחנו קוראים לבטל את ההפרטה של כל מפעלי כי״ל ולהעביר אותם לבעלות ציבורית, תחת ניהול ופיקוח ציבוריים ודמוקרטיים.

עובדים רבים תומכים בקריאה להלאמה מחדש של כי״ל — אין סיבה שהרווחים העצומים שמייצרים העובדים ימשיכו לזרום לכיסם של עידן עופר ושותפיו.

תנועת מאבק סוציאליסטי תומכת במאבק עובדי כי״ל וקוראת:

■ לעצור את כל תוכניות הפיטורים בכי״ל — לא להתפשר על אף מישרה! קליטת כל עובדי הקבלן להעסקה ישירה.

■ להגביר את הלחץ הכלכלי על עידן עופר: המשך הצטרפות של שאר קבוצות העובדים במפעלים ובאתרים שבשליטת עופר לשביתה מלאה, תוך קריאה לסולידריות מצד עובדים גם באתרים בחו״ל. להרחיב את מטה המאבק.

■ לכנס אסיפות עובדים על בסיס יומי לדיון במצב, בצעדי המאבק הבאים ובדרישות מול ההנהלה ומול הממשלה. להביא כל סיכום מול ההנהלה להכרעת העובדים.

■ כן לשביתת אזהרה כללית בדרום, בליווי עצרת מחאה המונית נגד עידן עופר והנהלת כי״ל, כצעד לקראת שביתה כללית במשק, בדרישה להלאים מחדש את כי״ל במטרה להגן על העובדים, על בריאות הציבור ועל הסביבה.

■ לבטל את ההפרטה ולהעביר את כי״ל לניהול ולפיקוח ציבוריים ודמוקרטיים, תוך אכיפה סביבתית מחמירה.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.