חלק א': ברית טראמפ־נתניהו והמאבק לבניית אלטרנטיבה
חלק ב': ברית טראמפ־נתניהו והמאבק לבניית אלטרנטיבה
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
הצטרפו למאבק. הצטרפו לתנועת מאבק סוציאליסטי. רק תשאירו טלפון ונחזור אליכם.
הצטרפו למאבק!
שחיתות · מבקשי מקלט · העבודה המאורגנת · כלכלה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


השביתה בכי״ל
"הנהלה של חזירים – מרוויחים ומפטרים"
נמשך המאבק נגד תוכניות הפיטורים ב"תרכובות ברום"

הדפסה

עובדי "תרכובות ברום" בנאות־חובב, מקבוצת כימיקלים לישראל (כי״ל), שובתים החל מ־2 בפברואר במטרה לעצור את תוכנית הפיטורים במפעל. ביום הראשון לשביתה הפגינו כ־200 עובדים מול משרדי הנהלת כי״ל בבאר שבע וקראו "הנהלה של חזירים — מרוויחים ומפטרים".

כי״ל המופרטת ממשיכה לגרוף רווחי עתק על גבם של העובדים ואוצרות הטבע, ולשם כך גם מבקשת לפטר 140 עובדים במפעל הברום ועוד מאות עובדים במפעלים האחרים. ההנהלה משתמשת בפיטורים גם כדי לטרפד את מסקנות "ועדת ששינסקי 2" שהמליצה להעלות, באופן מזערי, את התמלוגים הנמוכים אותם משלמת כי״ל למדינה.

בזמן המשא־ומתן שהתקיים עם ההנהלה לפני תחילת השביתה, נציגי ההסתדרות הציעו כי 80 עובדים בברום "יפרשו מרצון" — אך אין שום סיבה לוותר על אף מישרה, ודאי שלא בחברה שמרוויחה מיליארדים, ועוד בנגב מוכה האבטלה.

בחודש שעבר הוחלט על הקמת מטה פעולה משותף לוועדי העובדים ממפעלי "החברה לישראל" שבבעלות עידן עופר, ובהם: צים, בז״ן חיפה, מפעלי ים המלח, ברום, מגנזיום, רותם, גדיב, דשנים ועוד, ואלו חברו לצעדי עיצומים לאות סולידריות בשבועות האחרונים.

שביתה משותפת ומתואמת של עובדים מכל המפעלים והחברות השונות תוכל להבהיר למשפחת עופר ששום תוכנית פיטורים או חיסול מישרות באמצעות "פרישה מרצון", לא עומדים על הפרק. לאחר שנים שבהן משפחת עופר גרפה רווחי עתק תוך כדי פגיעה מתמשכת בתנאי העבודה, איכות הסביבה ובריאות הציבור, המאבק הזה צריך להבהיר גם ש"יש גבול לכל תעלול", ולדרוש את השבתם של משאבי הטבע והמפעלים שהופרטו לבעלות ציבורית תחת ניהול ופיקוח ציבוריים ודמוקרטיים.

*   מעיתון המאבק, גיליון פברואר־מרץ.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.