לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
השביתה בכי״ל
"הנהלה של חזירים – מרוויחים ומפטרים"
נמשך המאבק נגד תוכניות הפיטורים ב"תרכובות ברום"
1,956

1,956

עובדי "תרכובות ברום" בנאות־חובב, מקבוצת כימיקלים לישראל (כי״ל), שובתים החל מ־2 בפברואר במטרה לעצור את תוכנית הפיטורים במפעל. ביום הראשון לשביתה הפגינו כ־200 עובדים מול משרדי הנהלת כי״ל בבאר שבע וקראו "הנהלה של חזירים — מרוויחים ומפטרים".

כי״ל המופרטת ממשיכה לגרוף רווחי עתק על גבם של העובדים ואוצרות הטבע, ולשם כך גם מבקשת לפטר 140 עובדים במפעל הברום ועוד מאות עובדים במפעלים האחרים. ההנהלה משתמשת בפיטורים גם כדי לטרפד את מסקנות "ועדת ששינסקי 2" שהמליצה להעלות, באופן מזערי, את התמלוגים הנמוכים אותם משלמת כי״ל למדינה.

בזמן המשא־ומתן שהתקיים עם ההנהלה לפני תחילת השביתה, נציגי ההסתדרות הציעו כי 80 עובדים בברום "יפרשו מרצון" — אך אין שום סיבה לוותר על אף מישרה, ודאי שלא בחברה שמרוויחה מיליארדים, ועוד בנגב מוכה האבטלה.

בחודש שעבר הוחלט על הקמת מטה פעולה משותף לוועדי העובדים ממפעלי "החברה לישראל" שבבעלות עידן עופר, ובהם: צים, בז״ן חיפה, מפעלי ים המלח, ברום, מגנזיום, רותם, גדיב, דשנים ועוד, ואלו חברו לצעדי עיצומים לאות סולידריות בשבועות האחרונים.

שביתה משותפת ומתואמת של עובדים מכל המפעלים והחברות השונות תוכל להבהיר למשפחת עופר ששום תוכנית פיטורים או חיסול מישרות באמצעות "פרישה מרצון", לא עומדים על הפרק. לאחר שנים שבהן משפחת עופר גרפה רווחי עתק תוך כדי פגיעה מתמשכת בתנאי העבודה, איכות הסביבה ובריאות הציבור, המאבק הזה צריך להבהיר גם ש"יש גבול לכל תעלול", ולדרוש את השבתם של משאבי הטבע והמפעלים שהופרטו לבעלות ציבורית תחת ניהול ופיקוח ציבוריים ודמוקרטיים.

*   מעיתון המאבק, גיליון פברואר־מרץ.
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.