לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
המאבק בימין הקיצוני
ביקור סולידריות אצל משפחת דוואבשה
פעילים מתנועת מאבק סוציאליסטי קיימו ביקור סולידריות וניחום אבלים אצל בני משפחת דוואבשה, המאושפזים בבית החולים תל־השומר בעקבות פיגוע ההצתה הרצחני ביישוב דומא
1,741

1,741

ביום שני שעבר, 3 באוגוסט, הגיעו פעילים מתנועת מאבק סוציאליסטי לביקור סולידריות וניחום אבלים אצל בני משפחת דוואבשה, שביתה הותקף בפיגוע ההצתה הרצחני ביישוב דומא שגדה המערבית שלושה ימים קודם. מאז הביקור עלה מניין הנרצחים בפיגוע, כשמלבד התינוק עלי, בן שנה וחצי, שנשרף למוות בעודו בחיים, נפטר מפצעיו בשבת האחרונה (8.8) גם האב סעד.

כשהגענו למחלקת הילדים בבית החולים תל השומר, מלבד בני המשפחה היו במקום גם אנשים נוספים שבאו לנחם ולתמוך במשפחה בשעתה הקשה. באותה העת היו שני ההורים, סעד וריהאם, ובנם אחמד, בן הארבע, מאושפזים במצב אנוש ונאבקו על חייהם. ההורים אושפזו עם כוויות קשות ב־90% משטח גופם, ואחמד הפעוט אושפז עם כוויות שכיסו 60% מגופו (כוויות בכל דרגה שמכסות מעל 20% משטח הגוף מהוות סכנת חיים).

סבו של עלי, חוסיין, הסביר שהכוויות של ההורים כל כך קשות ורבות שלרופאים אין מאיפה לקחת עור כדי להשתיל במקומות הפצועים.

במהלך הביקור הבענו את הסלידה העמוקה של תנועת מאבק סוציאליסטי, כמו של רבים אחרים, מהרצח הזוועתי ואיחלנו החלמה מהירה ושלמה לפצועים.

במהלך הביקור שוחחנו גם עם חסן דוואבשה, אחיו של סעד, על הפיגוע ועל הגינויים הצבועים של פוליטיקאים ממפלגות הממסד בישראל. חסן הביע חשש שבדומה למקרה הפיגוע בו נשרף למוות הנער מוחמד אבו־ח׳דיר לפני שנה, גם אם יתפסו הפעם את האשמים, הטענה השכיחה מכיוון הממשלה ופוליטיקאים ממפלגות הממסד תהיה שמדובר לכאורה בחבורה של משוגעים, ובכך, לדבריו, יפטרו עצמם מטיפול בבעיה האמיתית, שהיא המדיניות שמובילה ממשלת ישראל.

קשה שלא להסכים עם דבריו של חסן, לאור העובדה שתחת הכיבוש, התושבים הפלסטינים בשטחים נתונים באופן שגרתי להתקפות אלימות קשות מצד המתנחלים. ארגון זכויות האדם הפלסטיני אל־חק ("הזכות") תיעד רק השנה, בחודשים ינואר–מאי, 42 מקרי אלימות חמורים מצד מתנחלים כלפי פלסטינים בגדה המערבית ובמזרח ירושלים!

כל זה נעשה בגיבוי מעשי מצד ממשלת הימין של נתניהו, שאפילו לא מתאמצת לעצור מפגעים כהניסטים, אך גם, כפי שתועד במספר מקרים, חלק מההתקפות של מתנחלים כלפי פלסטינים נעשות בגיבוי וסיוע של כוחות צבא בשטח. אך מעבר לכך, מאז תחילת 2015 הצבא הרג בעצמו מעל 20 תושבים פלסטינים!

מדיניות הכיבוש והמשך הרחבת מפעל ההתנחלויות היא הבעיה העיקרית והיא שיוצרת תופעות מזוויעות כמו שריפת ילדים בשנתם. כדי להצליח, מאבק באלימות המזוויעה של הימין הקיצוני חייב להיות גם מאבק לסיום הכיבוש וההתנחלויות.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.