הסיפוח וההתנגדות
צדק למהסא אמיני! סולידריות עם המחאה נגד משטר האייתוללות
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
"היד המושטת לשלום"
המדינה מכשירה את ה"מאחזים" הכהניסטיים באזור ההתנחלות שילה
לא מן הנמנע כי המחבלים הכהניסטים שביצעו את פיגוע הטרור המזעזע בכפר דומא הסמוך יצאו מאחד מאותם מאחזים
1,432

שלושה חודשים לאחר פיגוע ההצתה בכפר דומא מתכוונת המדינה להכשיר שורה של "מאחזים" כהניסטיים באזור — כך עולה מתשובת המדינה לעתירה לבג״ץ אותה הגישו תושבים מהכפרים הפלסטיניים תורמוסעיא, אל־מוע׳ייר, קריות וג׳אלוד במשותף עם ארגון "יש דין".

התושבים דורשים מהמדינה לפנות את המאחזים, שהוקמו בחלקם על קרקע פרטית בבעלותם. בנוסף לכך, חלק מהמאחזים המדוברים נחשבים למעוזי טרור של הימין הכהניסטי־פאשיסטי, דוגמת המאחז "אש קודש".

לשם המחשה, בשנת 2014 נפתחו באזור ההתנחלות שילה, שם ממוקמים המאחזים המדוברים, 36 תיקי חקירה בגין עבירות רכוש ותקיפות תושבים פלסטינים על רקע לאומני. מתחילת 2015 נפתחו 16 תיקים נוספים. לא מן הנמנע כי המחבלים הכהניסטים שביצעו את פיגוע הטרור המזעזע בכפר דומא הסמוך יצאו מאחד מאותם מאחזים. כל זאת, כאמור, לא מונע מהמינהל האזרחי, האחראי על תיאום פעולות הממשלה בשטחים, לקדם את הכשרת אותם מאחזים.

הכשרת המאחזים היא עוד גזירה עבור התושבים הפלסטינים באזור, שמצטרפת להגבלות החמורות על חופש התנועה, הקלות פתיחה באש על מפגינים פלסטינים, הגברת המעצרים, נישול אדמות והריסות בתים.

המתנחלים הכהניסטים לוקחים חלק ישיר באכיפה הבלתי פורמלית של הכיבוש, והכשרת ה"מאחזים" תרחיב את יכולת הארגון שלהם ותסייע להם להתחמש, לארגן הצתות בתים ומסגדים ומעשי התעמרות ורצח כנגד התושבים הפלסטינים. היא גם תשמש את הממשלה להגברת ההגבלות על האוכלוסייה הפלסטינית באזור, למשל הקמת מחסומים וסלילת כבישים ליהודים בלבד.

הכשרת המאחזים בגדה סוכמה כחלק מההסכם הקואליציוני בין "הליכוד" ל"בית היהודי". ממשלת נתניהו מרחיבה את מפעל ההתנחלויות בגדה ובמזרח ירושלים על מנת לטרפד כל אפשרות להקמת מדינה פלסטינית עצמאית בעלת רצף טריטוריאלי בין בקעת הירדן, מזרח ירושלים והגדה המערבית. אנחנו אומרים: לפנות לאלתר את כל "המאחזים" הלא חוקיים ולשים סוף לדיקטטורה של הכיבוש וההתנחלויות בשטחים הפלסטיניים.

*   צילום: אקטיבסטילס מתוך עיתון המאבק, גיליון אוקטובר–נובמברתנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.