לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מחקר חדש
מפטמים התנחלויות, מרעיבים את הפריפריה
התקציבים האזרחיים שמעבירה הממשלה להתנחלויות גדלו ב־2015 בכ־30%
1,637

1,637

מחקר חדש של מרכז מאקרו לכלכלה מדינית מעלה כי התקציבים האזרחיים שמעבירה הממשלה להתנחלויות, מבלי לקחת בחשבון את ההוצאות הצבאיות, גדלו בשנת 2015 ב־28.4% לעומת השנה הקודמת. כעת סך ההוצאות הנוספות שמזרימה ממשלת נתניהו להתנחלויות, מעבר לתקציב הרגיל לרשות מקומית, עומד על 1.4 מיליארד שקל!

התמיכה הממשלתית ברשויות המקומיות של ההתנחלויות בשטחים הפלסטיניים הכבושים בגדה המערבית גבוהה לנפש יותר ב־28% לעומת הגליל, ב־14% לעומת הנגב וב־100% לעומת אזור המרכז. אבל הפער גדול עוד יותר כאשר בוחנים את ההשקעה הממשלתית בהתנחלויות שממזרח לגדר ההפרדה, כלומר בהתנחלויות האידיאולוגיות והמבודדות. שם משקיעה הממשלה לנפש ב־103% יותר לעומת הגליל וב־80% יותר לעומת הנגב.

*   מתוך עיתון "המאבק", גיליון מאי 2016
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.