לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
נלחמים על הבית
מחאה נגד "פיתוח הנגב" על פי ממשלת נתניהו
לא ליישובי וילות על חשבון אופקים וחורה, כן להשקעה ביישובים קיימים והכרה בכפרים הבדואים ה"לא מוכרים"
1,335

1,335

"אתם חושבים שלממשלה יש עץ כסף שאפשר לקטוף ולקטוף", כך הגיב ראש הממשלה נתניהו לפעילי ארגון 'מגמה ירוקה' שהתפרצו לנאומו בכנס "ועידת הנגב" שהתקיים ביום שלישי (12.4). בזמן שנתניהו ניסה לשכנע את הקהל ש"אין ממשלה אחרת שעשתה יותר עבור הדרום", הפעילים מחו נגד תוכנית הקמת היישובים החדשים שהוא מקדם, שצפויה לפגוע עוד יותר ביישובים העניים של הנגב.

לממשלה אמנם אין עץ כסף אבל אין לה בעיה לתת לתאגידים הגדולים במשק פטור מתשלום מס בעלות שנתית של 7.2 מיליארד שקל. במסגרת החוק ל"עידוד השקעות הון" הממשלה מעודדת את אותם התאגידים להגיע לנגב בתמורה לפטור ממס בטענה שהם יפתחו את הדרום.

אך בזמן שאינטל וכי״ל גורפות רווחי עתק, שמיוצרים על־ידי העובדים, הן לא מחזירות לנגב דבר. התוצאה היא שאין כספים להשקיע בנגב, התושבים מהשורה מפסידים וגם רמת האבטלה נשארה גבוהה.

במקביל, מסתבר שהממשלה לא זקוקה לעצים שמצמיחים כסף כדי להוסיף עוד 1.4 מיליארד שקל לתקציב ההתנחלויות ב־2015. ההכרזות של נתניהו לא מפריעות לו ולממשלתו להשקיע 80% יותר לנפש בהתנחלויות המבודדות בהשוואה להשקעה לנפש בנגב.

התוכנית נגדה מחו פעילי מגמה ירוקה כוללת הקמה של חמישה יישובים "קהילתיים" — כלומר עבור יהודים אמידים — לאורך כביש באר שבע–דימונה. שניים מהם יוקמו על אדמות הכפרים הבדואיים ה"לא מוכרים" קטמאת וביר הדאג'.

עלות הקמת יחידת דיור ביישוב כפרי חדש גבוהה ב־188% יותר מהקמתה בשכונה חדשה ביישוב קיים, בעיקר בשל עלות החיבור לתשתיות הביוב, החשמל וכו׳. כלומר, בזמן שתושבי באר שבע, ירוחם ודימונה זקוקים נואשות לדיור ציבורי, שיפור התשתיות הקיימות, השקעה בחינוך ובבריאות, הממשלה תשפוך מיליארדים על תשתיות עבור יישובים אליטיסטיים קטנים חדשים. בזמן שעשרות אלפי בדואים מחכים להכרה ביישוביהם ולחיבורם למים וחשמל, הממשלה תשתמש בתקציבים שלה כדי להרוס את כפריהם ולהקים על אדמתם יישובים ליהודים בלבד.

הממשלה ממשיכה ליישם בפועל את הרעיון שמאחורי תוכנית פראוור ל"ייהוד" הנגב. אבל מתוכנית ה"ייהוד" הזאת גם רוב היהודים בנגב יפסידו. לעובדים ולעניים בנגב, ערבים ויהודים, יש אינטרס משותף להיאבק בתוכנית הגזענית והאנטי־חברתית של הממשלה.

אנחנו אומרים:

  • לא לתוכנית הקמת חמשת היישובים. סוף להריסות הבתים ולעקירת היישובים בנגב!
  • להכיר מיידית בכל הכפרים הלא־מוכרים ולחברם לכל השירותים והתשתיות הנחוצים.
  • לא ל"ייהוד" הנגב. די ל"הפרד ומשול" ולסכסכנות הגזענית! סוף לאפליה ולהסתה הגזענית נגד הציבור הערבי־פלסטיני.
  • כן להשקעה מסיבית בבניית דיור ציבורי זול, איכותי ונגיש ברחבי הארץ ולשיפור משמעותי של שירותי החינוך, הבריאות, התחבורה והפרנסה בכלל היישובים בתחומי ישראל, ללא אפליה.
*   התפרסם במקור באתר "הטלוויזיה החברתית"
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.