הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
אל תמכרו לנו דעות קדומות
לא נשתוק מול פרסומות טרנספוביות!
TNT הפיצו פרסומת שמחזקת דעות קדומות נגד טרנסים וטרנסיות ■ התארגנות מהירה ברשתות החברתיות הביאה להסרה של הפרסומת
2,041

בתחילת אפריל, עלתה בעמוד הפייסבוק של רשת חנויות הבגדים TNT פרסומת הקוראת לגולשים להעלות תמונת סלפי מביכה. כדוגמה לתמונה מביכה הפרסומת הציגה דוגמן לבוש בחזייה. זאת לא הפעם הראשונה שחברה גדולה בוחרת להציג גבר בבגדי נשים כמביך או כמישהו שאפשר לצחוק עליו ולמעשה ללעוג לו.

בין אם אכן מדובר בגבר בבגדי נשים או בניסיון להציג אישה טרנסית, הפרסומת המדוברת, הפונה לבני נוער, רק מחזקת את הדעות הקדומות בחברה ונותנת להן הצדקה. לכן פניתי לעמוד הפייסבוק של החברה, הסברתי שהפרסומת פוגעת בקהילה הטרנסג׳נדרית וביקשתי להסיר אותה בהקדם האפשרי.

TNT התנצלו בפניי בהודעה פרטית והסבירו כי לא היתה כוונה לפגוע באף אדם, אך הם לא הורידו את הפרסומת. לאחר שפניתי אליהם בהודעה נוספת והדגשתי שהפרסומת פוגענית הם בחרו לא לענות. כדי להפעיל לחץ גדול יותר על החברה פרסמתי בקבוצות פייסבוק שונות בקשה הקוראת לכמה שיותר אנשים לשלוח הודעה דומה לעמוד הפייסבוק של TNT. ההיענות היתה גדולה ובעקבות התלונות הרבות הפרסומת הוסרה!

בחברה קפיטליסטית, חברות מסחריות לא בוחלות באמצעים כדי למקסם את הרווחים שלהן, כולל פרסומות המחזקות דעות קדומות ופוגעות באוכלוסיות מודרות. כאשר מופעל מספיק לחץ על החברות — בעזרת התארגנות למחאה ציבורית או בעזרת צעדים ארגוניים של עובדים ועובדות מאורגנים — ניתן להבהיר להן שפרסומות פוגעניות לא תמיד משתלמות.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.