הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
חודש הגאווה
הומופובים בשלטון — ניאבק בשביל שוויון!
צעדות הגאווה ההמוניות שצפויות בחודש הקרוב הן הישג חשוב ■ אבל אפליית ודיכוי להט״ב ממשיכים להרים את הראש בחסות ממשלת הימין, שאף סוחטת באיומים להט״ב פלסטינים ■ צריך להתארגן נגד הממשלה שמנסה לטרפד כל הישג למאבק הלהט״בי
1,365

עשרות אלפים ימלאו את הרחובות במצעדי הגאווה בתל־אביב, בחיפה, בירושלים ובמקומות נוספים בשבועות הקרובים. אבל למרות ההישגים של השנים האחרונות, להט״ב עדיין מתמודדים שנאה, אפליה ודיכוי, שהגורמים להם ממשיכים להרים את הראש.

דווקא בימים האחרונים דווח על עלייה בבריונות כלפי להט״ב ברשתות החברתיות. לפני שבוע משרד החינוך בראשות הלהט״בופוב והגזען בנט חילק בהכשרה של יועצות בתי־ספר חוזר הקורא לדווח לרשויות על נוער להט״בי. עד לרגע זה לא שונה הנוהל.

שרים וחברי כנסת בממשלה מתכוונים להשתתף במצעדים ולהתרברב בהישגי המאבק הלהט״בי כבשלהם. כך למשל שרת התרבות מירי רגב הגיעה למצעד בתל־אביב. הם ימשיכו להפיץ את התעמולה שאומרת שישראל היא גן־עדן לזכויות להט״ב בהשוואה למדינות האזור.

אבל האמת היא שקואליציית הימין של נתניהו מפילה כמעט כל הצעת חקיקה שקשורה לזכויות להט״ב. יו״ר הקואליציה דוד ביטן הצדיק בראיון מספר ימים לפני המצעד בתל־אביב את המדיניות הזאת לגבי חקיקה פרו־להט״בית באמירה "אתם מגזימים"!

הדיכוי שמפעילה הממשלה כלפי הפלסטינים בשטחים הכבושים פוגע בפרט גם בלהט״ב פלסטינים. בנוסף, מערכת המודיעין הישראלית מיישמת מדיניות של סחיטת פלסטינים להט״בים כדי לחזק את מנגנון הכיבוש.

למרות מחאה בינלאומית וגם הפגנה של מאות בתל־אביב, ממשלת נתניהו לא הגיבה בכלל לרדיפת להט״ב בצ׳צ׳ניה וממשיכה לשמור על קשרים חמים עם המשטר הדכאני בצ׳צ׳ניה ועם פטרונו, ממשל פוטין — שמקדם להט״בפוביה כמדיניות. נשיא צ׳צ׳ניה רמדאן קדירוב ביקר בישראל במרץ 2014 ואף תרם סכום כסף נכבד לעיריית ירושלים לטובת בניית סקייט־פארק בגן הפעמון, בשביל לקדם את שמו. על אף הגילויים האחרונים העירייה מסרבת להתנער מהתרומה. בנוסף לכך, כמדיניות, מדינת ישראל מסרבת לתת מעמד פליט לנרדפים על רקע שנאת להט״ב.

היבוש התקציבי של המערכות הציבוריות כמו שירותי בריאות ובריאות נפש פוגע במיוחד בלהט״ב הזקוקים לשירותים אלו. ההבטחות של בנט להגדיל את תקציבי הקהילה לאחר המחאה שהתפתחה בעקבות הרצח של שירה בנקי, נשארו אמירה ריקה. התקציבים שמועברים לארגוני להט״ב הם לא יותר משבריר בהשוואה למיליונים שהמדינה מזרימה לחגיגות 50 השנים לכיבוש ולשימור ההרסני של הכיבוש עצמו.

זכויות להט״ב הושגו תמיד באמצעות מאבק. כך הושגה אפילו הזכות הבסיסית לצעוד! לצד החשיבות בציון ההישגים של המאבק הלהט״בי, מצעדי הגאווה צריכים לסמן את הצורך להתארגן למאבק נגד ממשלת הימין הנוכחית ששואפת לטרפד כל הישג למאבק הלהט״בי.

אנחנו דורשות ודורשים
  • גאווה במאבק: לא למסחור מצעדי הגאווה — להמשיך ולבנות מאבק להט״בי לוחמני נגד אפליית להט״ב בכל התחומים.
  • סוף לאפליית זוגות חד־מיניים בזכויות נישואים והורות ובקבלת שירותים. הכרה מיידית בזכות לרישום נישואים אזרחיים ללא כל אפליה.
  • מאבק בלתי מתפשר באפליה החוקית והחברתית על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית. ביטול מיידי וגורף של כל צורות האפליה בחוק.
  • מימון ציבורי מלא לכל הטיפולים הרלוונטיים עבור טרנסג׳נדרים/ות. תקצוב מלא מהמדינה לכל מרכזי התמיכה לנוער להט״בי.
  • קידום הסברה וחינוך שוויוניים ללהט״ב בכל בתי־הספר, הקמפוסים ומקומות העבודה, כולל ביוזמת ארגוני העובדים והסטודנטים.
  • גאווה בסולידריות: סולידריות עם מאבקי להט״ב בכל העולם. מאבק בכל האפליות ולמען שוויון לכל.
  • די ל"פינקווש". סוף לשימוש הציני של הממשלה בהישגי המאבק הלהט״בי לצורך טיוח אפליה וכיבוש — כן למאבק בכיבוש ולמען שלום.
  • להיאבק נגד ממשלת ההון וההתנחלויות של נתניהו ולמען אלטרנטיבה בדמות מפלגה רחבה של ציבור העובדים והעובדות, שתוביל מאבק לשינוי סוציאליסטי של החברה.תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.