הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מאבק המרצים מן החוץ
גם ב"סמינר הקיבוצים" דורשים הסכם קיבוצי
בשורה של מכללות כבר נחתמו הסכמים קיבוציים עם המרצים והמרצות "מן החוץ" ■ אם ההנהלה תסרב לדרישות הבסיסיות היא תתמודד מול מאבק נחוש גם במקרה הזה
1,265

הן עובדות בחוזים זמניים בלי ביטחון תעסוקתי וללא צבירת זכויות סוציאליות, אף שהן מרצות במכללה מזה שנים. המרצות והמרצים "מן החוץ" במכללת סמינר הקיבוצים החלו להתאגד באוקטובר 2016 במסגרת ארגון כוח לעובדים כדי להיאבק לשינוי המצב.

לפני כחודש, ב־20 במרץ, הם הכריזו על יציגות — סטטוס חוקי שדורש מההנהלה להיכנס למשא־ומתן עם נציגות העובדים — לאחר שמעל שליש מהמרצים והמרצות הצטרפו להתארגנות.

בשורה של מכללות — מכללת ת״א־יפו, שנקר, HIT, עמק יזרעאל ועוד — מרצים ומרצות "מן החוץ" התארגנו בשנים האחרונות והכריזו על ועדים יציגים. התנגדות ההנהלות להסכמים קיבוציים וגרירת הרגליים מצדן במהלך המשא־ומתן אילצו את התארגנויות המרצים להשבית את הלימודים.

בכל אותן מכללות הביאה השביתה את ההנהלה לחתום על הסכם קיבוצי שמגביל העסקה ארעית ומבטיח שיפור בתנאי העבודה של המרצים.

הנהלת סמינר הקיבוצים יכולה לחסוך מאתנו את הסאגה הזאת ולהיענות כבר עכשיו לדרישות המרצים, מבלי לגרור את הקמפוס לשביתה. אגודת הסטודנטיות והסטודנטים צריכה לגבות את המרצות ואת דרישותיהן, כולל באמצעות הפגנות וצעדים ארגוניים במקרה הצורך.

כנציג סטודנטיות וסטודנטים במכללה, אני חושב שהאינטרס שלנו הוא לחזק את המרצות כדי שינצחו כמה שיותר מהר במאבק, מבלי שההנהלה תכפה עליהם, ועלינו הסטודנטים, קרב התשה ארוך.

פעילות שנערכה בסמינר הקיבוצים לסולידריות עם שביתת המרצים בחולון, 19 במרץ
*   גירסה של כתבה זו הופיעה בעיתון 'המאבק', גיליון מאי־יוני 2017תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.