לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
הישג תקדימי
אוניברסיטת חיפה תעבור להעסקה ישירה של עובדות ניקיון בקמפוס
המאבק העיקש של עובדות הניקיון יחד עם הסטודנטים והמרצים השיג תוצאות
1,188

1,188

המאבק העיקש השיג תוצאות. אוניברסיטת חיפה לא תחדש את החוזה עם קבלני הניקיון ותעסיק ישירות 80 עובדות ניקיון במסגרת ההסכם הקיבוצי של הסגל המנהלי.

הדרישה להעסקה ישירה של עובדי הניקיון והשמירה בקמפוסים עלתה כבר לפני כעשור. במספר מכללות העובדות נקלטו להעסקה ישירה, אך אוניברסיטת חיפה היא האוניברסיטה הראשונה שעושה את המהלך.

זה לא היה קורה ללא מאבק! בשנתיים־שלוש האחרונות, עשרות סטודנטים יהודים וערבים אירגנו מאבק רציני מול הנהלת האוניברסיטה. 'הקואליציה להעסקה ישירה', תאי השמאל בקמפוס, סל״ע (תוכנית סטודנטים של ההסתדרות) ומספר חברי סגל ומרצים, אירגנו שורה של הפגנות ואירועי מחאה, בהם השתתפו גם פעילי מאבק סוציאליסטי. גם חלק מהעובדות השתתפו בהפגנות ובמאבק למרות סכנת הפיטורים שנשקפה להן. הלחץ שנבנה על ההנהלה דחף אותה להכריז על הפסקת ההעסקה הקבלנית הסופר־נצלנית.

מדובר בהישג אדיר, אך המשימה עוד לא הושלמה סופית. לפי התוכנית, ההעסקה הקבלנית של חלק מהעובדות תסתיים באוקטובר 2018 ושל חלק אחר רק בסוף 2020, כשיסתיים החוזה עם הקבלן הנוסף. באופן מקומם, הנהלת האוניברסיטה לא מתחייבת לקלוט את עובדות הניקיון הנוכחיות ואף לא להעניק להן עדיפות בקבלה לעבודה!

יש צורך בהמשך הפעלת לחץ על הנהלת האוניברסיטה מצד הסטודנטים וארגוני הסגל, ולוודא שהעובדות הנוכחיות ייקלטו בהקדם, וייזכו לייצוג ולתנאים שווים כחברי ארגון הסגל המנהלי.

*   מתוך עיתון 'המאבק', גיליון יוני 2018
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.