לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מאבק הנכים
הנכים דחו את החלטת נתניהו, ממשיכים בצעדי מחאה
המדינה: "הנכים לא הוכיחו שקצבת הנכות, בגובה 2,342 שקלים בחודש, אינה מאפשרת קיום בכבוד"
1,632

1,632

הנכים לא הוכיחו שקצבת הנכות, בגובה 2,342 שקלים בחודש, אינה מאפשרת קיום בכבוד — זאת הייתה התשובה של המחלקה המשפטית של הכנסת לעתירת ארגוני הנכים לבג״ץ בדרישה להשוות את קצבת הנכות לגובה שכר המינימום. עוד נכתב בתשובה לעתירה, כי הטענה ששכר המינימום הוא הרף המינימלי לקיום בכבוד היא "מרחיקת לכת".

העתירה הוגשה כחלק ממאבק עיקש והירואי שמנהלים הנכים בחודשים האחרונים. המאבק שכלל שורה של הפגנות וחסימות כבישים, כבר הצליח לסחוט הישגים ראשוניים מהממשלה. בסוף יוני, ראש הממשלה נתניהו החליט להעלות מינואר 2018 את קצבתם של נכים הסובלים מנכות רפואית בשיעור של 90% ומעלה ל־4,000 שקלים, בעוד הקצבה של רוב הנכים תעלה ל־3,200 שקלים בלבד.

מובילי המאבק דחו את ההחלטה שרק תרחיב את האפליה בין קבוצות הנכים ולמעשה תנציח את דחיקתם המערכתית לעוני, והבהירו שימשיכו בצעדי המחאה. מה גם שהחלטת נתניהו עומדת בסתירה להבטחות של יו״ר הקואליציה שלו, דוד ביטן, להעלות את קצבת הנכות הכללית ל־4,000 שקל.

התגייסות של ארגוני העובדים והסטודנטים בהחלט יכולה לקפל את הממשלה ולהכריח אותה להיענות לדרישה המינימלית של מטה המאבק של הנכים: להשוות ולהצמיד את הקצבה לשכר המינימום בפעימה אחת עכשיו!

*   מתוך עיתון "המאבק", ספטמבר־אוקטובר 2017
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.