בחירות לקראת מאבקים
די לאלימות המשטרתית — המערכת כולה אשמה
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪23,661
עוד ₪339
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2019
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
העבודה המאורגנת · כיבוש ושלום · המזה״ת · עולמי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · מאבק סוציאליסטי
X
מאבק הנכים
הנכים דחו את החלטת נתניהו, ממשיכים בצעדי מחאה
המדינה: "הנכים לא הוכיחו שקצבת הנכות, בגובה 2,342 שקלים בחודש, אינה מאפשרת קיום בכבוד"

הדפסה
צילום: מאבק סוציאליסטי

הנכים לא הוכיחו שקצבת הנכות, בגובה 2,342 שקלים בחודש, אינה מאפשרת קיום בכבוד — זאת הייתה התשובה של המחלקה המשפטית של הכנסת לעתירת ארגוני הנכים לבג״ץ בדרישה להשוות את קצבת הנכות לגובה שכר המינימום. עוד נכתב בתשובה לעתירה, כי הטענה ששכר המינימום הוא הרף המינימלי לקיום בכבוד היא "מרחיקת לכת".

העתירה הוגשה כחלק ממאבק עיקש והירואי שמנהלים הנכים בחודשים האחרונים. המאבק שכלל שורה של הפגנות וחסימות כבישים, כבר הצליח לסחוט הישגים ראשוניים מהממשלה. בסוף יוני, ראש הממשלה נתניהו החליט להעלות מינואר 2018 את קצבתם של נכים הסובלים מנכות רפואית בשיעור של 90% ומעלה ל־4,000 שקלים, בעוד הקצבה של רוב הנכים תעלה ל־3,200 שקלים בלבד.

מובילי המאבק דחו את ההחלטה שרק תרחיב את האפליה בין קבוצות הנכים ולמעשה תנציח את דחיקתם המערכתית לעוני, והבהירו שימשיכו בצעדי המחאה. מה גם שהחלטת נתניהו עומדת בסתירה להבטחות של יו״ר הקואליציה שלו, דוד ביטן, להעלות את קצבת הנכות הכללית ל־4,000 שקל.

התגייסות של ארגוני העובדים והסטודנטים בהחלט יכולה לקפל את הממשלה ולהכריח אותה להיענות לדרישה המינימלית של מטה המאבק של הנכים: להשוות ולהצמיד את הקצבה לשכר המינימום בפעימה אחת עכשיו!

*   מתוך עיתון "המאבק", ספטמבר־אוקטובר 2017תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־CWI, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.