יאיר נתניהו יודע בשביל מי אבא שלו עובד
לא לגירוש, כן לשיקום שכונות!
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪16,063
עוד ₪3,937
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · העבודה המאורגנת · כלכלה · פוליטיקה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


מאבק הנכים
הנכים דחו את החלטת נתניהו, ממשיכים בצעדי מחאה
המדינה: "הנכים לא הוכיחו שקצבת הנכות, בגובה 2,342 שקלים בחודש, אינה מאפשרת קיום בכבוד"

הדפסה
צילום: מאבק סוציאליסטי

הנכים לא הוכיחו שקצבת הנכות, בגובה 2,342 שקלים בחודש, אינה מאפשרת קיום בכבוד — זאת הייתה התשובה של המחלקה המשפטית של הכנסת לעתירת ארגוני הנכים לבג״ץ בדרישה להשוות את קצבת הנכות לגובה שכר המינימום. עוד נכתב בתשובה לעתירה, כי הטענה ששכר המינימום הוא הרף המינימלי לקיום בכבוד היא "מרחיקת לכת".

העתירה הוגשה כחלק ממאבק עיקש והירואי שמנהלים הנכים בחודשים האחרונים. המאבק שכלל שורה של הפגנות וחסימות כבישים, כבר הצליח לסחוט הישגים ראשוניים מהממשלה. בסוף יוני, ראש הממשלה נתניהו החליט להעלות מינואר 2018 את קצבתם של נכים הסובלים מנכות רפואית בשיעור של 90% ומעלה ל־4,000 שקלים, בעוד הקצבה של רוב הנכים תעלה ל־3,200 שקלים בלבד.

מובילי המאבק דחו את ההחלטה שרק תרחיב את האפליה בין קבוצות הנכים ולמעשה תנציח את דחיקתם המערכתית לעוני, והבהירו שימשיכו בצעדי המחאה. מה גם שהחלטת נתניהו עומדת בסתירה להבטחות של יו״ר הקואליציה שלו, דוד ביטן, להעלות את קצבת הנכות הכללית ל־4,000 שקל.

התגייסות של ארגוני העובדים והסטודנטים בהחלט יכולה לקפל את הממשלה ולהכריח אותה להיענות לדרישה המינימלית של מטה המאבק של הנכים: להשוות ולהצמיד את הקצבה לשכר המינימום בפעימה אחת עכשיו!

*   מתוך עיתון "המאבק", ספטמבר־אוקטובר 2017
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.