לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
סולידריות בינלאומית
רוסיה: שחררו את הפעילים האנטי־פאשיסטיים
ארבעה פעילים מוחזקים במעצר מאז שבת ■ "האשמה": מחו נגד רדיפת להט״ב בצ׳צ׳ניה בזמן צעדה אנטי־פאשיסטית במוסקבה ■ נחוצה סולידריות
1,397

1,397

ארבעה מפגינים נעצרו אתמול (שבת) בצעדה האנטי־פאשיסטית השנתית במוסקבה. בין העצורים נמצא איגור יאשין, פעיל מוביל בתנועת ׳אלטרנטיבה סוציאליסטית׳ ברוסיה, שותפתה של מאבק סוציאליסטי במסגרת ארגון ה־CWI. העצורים יוחזקו במעצר עד יום שני, ויועמדו למשפט בגין אי־ציות לשוטר. הם עלולים להישפט ל־15 ימי מאסר.

הצעדה האנטי־פאשיסטית מתקיימת מדי שנה ב־19 בינואר — יום השנה לחיסול המזעזע, ביריות אקדח, של עורך הדין ופעיל זכויות האדם, סטניסלב מרקלוב, והעיתונאית, אנסטסיה בבורובה, על ידי פשיסטים. המקרה שהתרחש לפני עשור, סוקר גם בתקשורת הישראלית. מרקלוב היה פעיל בשנות ה־90 בהתארגנות הבינלאומית ׳צעירים נגד גזענות באירופה' (YRE) שהוקמה על ידי ה־CWI.

הצעדה הרועשת עברה דרך מרכז מוסקבה ללא שום בעיות או תקריות. חשוב לציין, שמלבד הארגונים הפוליטיים שמעורבים מדי שנה במצעד, כולל גוש רועש של ה־CWI ברוסיה, השנה השתתפה בו גם נציגות של ארגוני העובדים העצמאיים בהובלת איגוד העיתונאים ועובדי התקשורת. איגור, שכאמור נעצר בהפגנה, הוא יו״ר שותף של האיגוד, ומילא תפקיד מוביל בארגון הגעתם של פעילי האיגודים לצעדה.

נחוצה סולידריות

אנחנו קוראים לשלוח הודעות מחאה לרשויות בדרישה לבטל את האישומים ולשחרר את ארבעת העצורים: איגור יאשין, ניקולאיי קרטוב, דימיטרי בוריסנקו ומיכאל קורמקוב.

דוברות ודוברי רוסית יכולים להתקשר ישירות לתחנה המשטרה במוסקבה במספר:

7.499.24.10.945+

7.499.24.12.814+

ניתן לשלוח מכתב מחאה באנגלית לשגרירות רוסיה בישראל במייל [email protected]
עם העתק למאבק סוציאליסטי [email protected].

הודעות סולידריות לאיגור ויתר העצורים ניתן לשלוח באנגלית במייל [email protected]

נראה כי ה"סיבה" לעצור דווקא את איגור, קשורה לעובדה שהוא הוביל בשטח קריאת סיסמאות נגד רדיפה ורצח להט״ב בצ׳צ׳ניה, כשברקע דיווחים על התחדשות גלי מעצרים של להט״בים בצ׳צ׳ניה בשבועות האחרונים. כשהמשטרה ניסתה לעצור את איגור, מפגינות ומפגינים ניסו להקיף אותו מכל הצדדים ולמנוע את מעצרו. זה לקח 5 דקות ארוכות עד שיחידת משטרת ההפגנות התערבה, וגררה אותו ושלושה מפגינים נוספים לניידת.

המנהל של הסניף הרוסי של אמנסטי אינטרנשיונל כבר הוציא הצהרה בעקבות המקרה: "מעצר של משתתפים במחאה לא אלימה רק בגלל שהביעו את דעתם, לא מתקבל על הדעת. המשימה של המשטרה באירועים מהסוג הזה צריכה להיות להבטיח את ביטחונם של המשתתפים ולא לצנזר אותם. ברור שהתנהלות המשטרה אכזבה את המפגינים. אנחנו דורשים לשחרר מיד את כל העצורים".

איגור ויתר העצורים מוחזקים נכון לעכשיו בתחנת המשטרה במוסקבה. המשטרה ניסתה למנוע מהעצורים מפגש עם עורך דין, וסירבה לשחרר אותם ממצער בתום שלוש שעות כנהוג במקרים מהסוג הזה ברוסיה.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.