הסיפוח וההתנגדות
צדק למהסא אמיני! סולידריות עם המחאה נגד משטר האייתוללות
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
סולידריות בינלאומית
די לרדיפת עיתונאים ולמעצרים הפוליטיים ברוסיה
ארגון העיתונאים ברוסיה דורש לשחרר את העיתונאי עלי פיירוז ולהיענות לבקשתו למקלט מדיני
1,210

עלי פיירוז הוא עיתונאי ב"נובאיה גאזטה" — עיתון האופוזיציה ברוסיה שחשף את גל המעצרים והרציחות של להט״ב בצ׳צ׳ניה. פיירוז עומד בפני סכנת גירוש מרוסיה לאוזבקיסטן, ממנה ברח לאחר שנעצר ועבר עינויים על רקע פעילותו הפוליטית. גירושו למדינה מסכן את חייו!

בתחילת אוגוסט פיירוז נעצר במוסקבה מחוץ למערכת העיתון על ידי המשטרה. כבר באותו הלילה הוא הובא בפני שופט שפסק על גירושו ועל כליאתו במתקן מיוחד למהגרים לא חוקיים.

פיירוז ערער על הפסיקה, אך הערעור התקבל רק חלקית. בית המשפט החליט להקפיא את הגירוש אך לא לשחרר אותו לחופשי עד שתתקבל החלטה בעניינו בבית המשפט האירופי לזכויות אדם. ההליך המשפטי יכול לקחת גם כשנה במהלכה פיירוז יישאר במעצר.

פיירוז ששמו האמיתי הוא חודוורדי נורמטוב, לקח חלק פעיל במאמצי הסיוע ללהט״ב בצ׳צ׳ניה ובבניית איגוד העיתונאים החדש ברוסיה, שהצטרף גם הוא למחאה נגד הרדיפות.

כחלק מעבודתו העיתונאית הוא פרסם תחקירים על התעללות בחיילים בצבא הרוסי ועל אפליה של מהגרים ושל מיעוטים לאומיים ברוסיה. הוא פעל סביב שורה של נושאים בשיתוף עם תנועת האחות שלנו ברוסיה, אלטרנטיבה סוציאליסטית.

אנחנו מצטרפים לדרישה של איגוד העיתונאים ברוסיה ושל תנועת אלטרנטיבה סוציאליסטית לשחרר מיד את עלי לחופשי ולהיענות לבקשתו למקלט מדיני ברוסיה או באחת ממדינות האיחוד האירופי.

*   מתוך עיתון "המאבק", ספטמבר־אוקטובר 2017



תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.