הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
כשנאבקים, אפשר לנצח
ניצחון סוציאליסטי בסיאטל על הטייקון העשיר בעולם
הבחירות העירוניות בסיאטל, ארה״ב, היו זירת קרב בין התאגיד אמזון לחברת המועצה הסוציאליסטית קשאמה סוואנט, שניצחה
784

הבחירות העירוניות בסיאטל היו לזירת קרב בין ג׳ף בזוס, בעלי התאגיד אמזון והטייקון העשיר בעולם לחברת המועצה הסוציאליסטית קשאמה סוואנט — קרב שמסתיים בניצחון של סוואנט, חברת תנועת ׳אלטרנטיבה סוציאליסטית׳, תנועת האחות של מאבק סוציאליסטי בארה״ב.

הבחירות משכו תשומת לב מכל רחבי ארה״ב וסוקרו גם בעיתונות הבינלאומית, בעקבות המאמצים של אמזון, לצד תאגידים נוספים, לקנות את מועצת העיר. התאגידים הזרימו יחד סכום חסר תקדים של 4.1 מיליון דולר למועמדים שקידמו את האינטרסים שלהם. ב־2018 סוואנט הובילה מאבק למען מימון פתרונות דיור באמצעות מס ייעודי שייגבה מתאגידי ענק דוגמת אמזון. בישורת האחרונה של הבחירות אמזון תרמה עוד מיליון דולר לטובת המאמצים להדיח את סוואנט — אבל זה לא עזר להם!

ברני סנדרס התייחס מספר פעמים בשבועות האחרונים לעימות בסיאטל: "מיליארדרים כמו ג׳ף בזוס, שמוציאים מיליונים כדי להטות בחירות למועצות עירוניות, זה לא דמוקרטיה. זאת אוליגרכיה". הוא גם שיתף בטוויטר כתבה מהעיתונות הארצית עם הכותרת "אמזון משקיעים ובגדול בשביל להדיח את חברת המועצה הסוציאליסטית של סיאטל".

הפעילות והפעילים באלטרנטיבה סוציאליסטית, יחד עם כאלף (!) מתנדבות ומתנדבים נוספים בקמפיין, דפקו על מעל 220,000 דלתות בשביל לדבר פנים אל פנים עם תושבי העיר, שהוצפו בהסתה ושקרים נגד סוואנט. בניגוד ליריביה, הקמפיין של סוואנט מומן כולו מתרומות של אנשים מהשורה. מעל 7,500 תושבים תרמו לקמפיין — מספר התורמים הגבוה ביותר לקמפיין בחירות עירוני בתולדות העיר.

סוואנט הסבירה מספר פעמים כי הבחירות העלו את השאלה: למען מי העיר, ולמעשה למען מי החברה כולה, צריכות להתנהל — התאגידים הגדולים או האנשים העובדים? תושבי סיאטל נתנו את התשובה שלהם בקלפי ובלמו את אמזון.

המאבק ממשיך — בסיאטל, ברחבי ארה״ב ולמעשה בכל העולם. גם בישראל, אלוביץ׳, יצחק תשובה, האחים עופר ועוד שורה של טייקונים מממנים מפלגות ופוליטיקאים כדי לקדם את האינטרסים שלהם על חשבון הצרכים, הרווחה והבריאות של כולנו. הצטרפו אלינו לבניית מאבק ואלטרנטיבה של שמאל סוציאליסטי בינלאומי.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.