לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
הגדה המערבית
הפגנת מחאה וביקור סולידריות בכפר א־רכיז בעקבות הירי בצעיר הפלסטיני
היום בצוהריים הגענו, פעילים ממאבק סוציאליסטי, יחד עם עוד כמאה ישראליות וישראלים מירושלים ותל אביב, ביניהם גם פעילים ופעילות חברתיים המעורבים במחאת בלפור ובעוד שורה של מאבקים בחברה הישראלית, לכפר א־רכיז. מטרת הביקור הייתה להביע סולידריות עם משפחתו של הארון אבו־עראם, שנורה לפני שבועיים בצווארו
2,122

2,122

"הצבא מרגיש שיש לו יותר גיבוי והגנה לירות בפלסטינים למוות, החייל יכול לירות בצוואר על מנת להרוג, כי הוא יודע שנתניהו וממשלת הימין הקיצוני מגנה עליו", כך מסביר לנו באסל, צעיר פלסטיני מהכפר א־תאוני בדרום הר חברון, את מציאות החיים תחת הכיבוש בגדה. כך נראית במציאות היד המושטת לשלום של נתניהו. ראש הממשלה המושחת שמוכר לנו את המשבר הבריאותי החמור ביותר שהיה כאן ואת הזינוק המטורף בעוני כ"הצלחה", מנסה למכור גם את הנצחת הכיבוש ומפעל ההתנחלויות כ"שלום".

היום בצוהריים הגענו, פעילים ממאבק סוציאליסטי, יחד עם עוד כמאה ישראליות וישראלים מירושלים ותל אביב, ביניהם גם פעילים ופעילות חברתיים המעורבים במחאת בלפור ובעוד שורה של מאבקים בחברה הישראלית, לכפר א־רכיז. מטרת הביקור הייתה להביע סולידריות עם משפחתו של הארון אבו־עראם, שנורה לפני שבועיים בצווארו בידי כוח של הצבא הישראלי, שהגיע להחרים את הגנרטור של משפחתו (עוד על הירי כאן). כחלק מהביקור השתתפנו בהפגנה של תושבי הכפר בדרישה לצדק להארון, לעצירת מדיניות הריסת הבתים ונגד הכיבוש וההתנחלויות.

(צילום: מאבק סוציאליסטי)
(צילום: מאבק סוציאליסטי)
(צילום: מאבק סוציאליסטי)

צעדנו לאורך הכביש הראשי הסמוך לכפר, יחד עם תושבות ותושבים מהאזור, כולל משפחות וילדים. עד השלב שבו הצבא הגיע לדכא את ההפגנה הכל התנהל בצורה מופתית עם תופים וסיסמאות בערבית, עברית ואנגלית נגד הכיבוש וההתנחלויות. אך כל מחאה, שקטה או לא, מדוכאת בשטחים הכבושים בכוח ובאלימות. גם הפעם לאחר הצגת צו דיקטטורי המכריז על הכביש הסמוך לכפר כשטח צבאי סגור הגיעו במהרה גם רימוני הלם, דחיפות ואיום במעצרים. אחד הפעילים המבוגרים, חאג' סלימאן, נעצר ונלקח לאום אל־ח׳יר, הכפר בו הוא גר, שם שוחרר.

הצבא גם לא איפשר לנו לקיים את ביקור הסולידריות אצל המשפחה — המתגוררת במבנים ארעיים ללא חיבור לחשמל, מים וכביש גישה ובתנאי עוני קשים. מתנחלים, כולל מההתנחלות הכהניסטית בחברון, הגיחו מאחת הגבעות ופלשו לתוך אדמות הכפר. הצבא התייצב בשורה לפני המתנחלים ומול התושבים הפלסטינים ולאחר זמן מה החל לפזר את התושבים שעמדו על אדמתם ואת הישראלים שעמדו בסולידריות עימם ברימוני הלם. כעת התושבים חוששים מהאפשרות של תקיפות ליליות של המתנחלים או פלישה של הצבא במטרה לעצור את אחד ממארגני המחאה כפי שעשו בשבוע שעבר.

המציאות הבלתי נסבלת של הריסות בתים, התעמרות בתושבים, מניעה כוחנית של גישה ופיתוח תשתיות בסיסיות, כפיית אבטלה ועוני ורמיסה אלימה של זכות המחאה היא חלק בלתי נפרד ממדיניות הדיכוי הלאומי של הפלסטינים בשטחים הכבושים. המאבקים החברתיים בישראל, שהוציאו רבבות מפגינות ומפגינים לרחוב מאז תחילת משבר הקורונה, צריכים לצאת נגד מדיניות ה"הפרד ומשול" של שלטון הימין ולעמוד בסולידריות עם המאבק של התושבים הפלסטינים בשטחים כחלק מהמאבק הרחב למען מציאות של שלום, דמוקרטיה וצדק חברתי, למען שינוי סוציאליסטי.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.