לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
שלטון ההון
מת הטייקון שלדון אדלסון
מת שלדון אדלסון, המיליארדר שעמד בראש אימפריית הימורים, האיש ה־21 העשיר ביותר בעולם ואחד התורמים הגדולים ביותר למפלגה הרפובליקאית, שתמך בטראמפ, ג׳ורג' וו. בוש, ובנתניהו
2,055

2,055

מת שלדון אדלסון, המיליארדר שעמד בראש אימפריית הימורים, האיש ה־21 העשיר ביותר בעולם ואחד התורמים הגדולים ביותר למפלגה הרפובליקאית, שתמך בטראמפ, ג׳ורג' וו. בוש, ובנתניהו.

המורשת של אדלסון, שהיה אחד מבעלי ההון המשפיעים ביותר על הפוליטיקה בארה״ב ובישראל בשנים האחרונות, כוללת בארץ את הקמת "ישראל היום", העיתון החינמי בשירות נתניהו, שסייע להפיץ תעמולה ימנית וקפיטליסטית. ב־2014 הוקדמו הבחירות לכנסת על הרקע של קידום חוק שהיה אמור להפסיק את הפצת העיתון בחינם.

אדלסון פעל בכל אפיק אפשרי — ומתוקף ההון והכוח שלו היו לו הרבה כאלה — כדי לקדם את האג׳נדה של הלאומנות הציונית המשיחית שלו, להשפיע על התקשורת בישראל וכך לחזק את שלטון ההון, את ההתקפות על ציבור העובדות והעובדים ועל השירותים החברתיים, ולזרוע גזענות ופילוג בין יהודים וערבים, ישראלים ופלסטינים.

בתמונה ניתן לראות את אדלסון לצד הנשיא ריבלין, בטקס חניכת השגרירות בירושלים. באותו יום, בו נתניהו הכריז על "יום נהדר לשלום", נורו למוות עשרות מפגינים בעזה.

לכתו של טייקון אחד כמובן לא מבשרת על סופה של שיטת הטייקונים המושחתת, ולמעשה השיטה הקפיטליסטית עצמה, המאפשרת לקומץ משפחות הון להמשיך לנצל ולשדוד משאבי עתק גם בעיצומו של משבר בריאותי, כלכלי וחברתי היסטורי. כ־2,100 מיליארדרים כיום מחזיקים בעושר רב יותר מ־60% מאוכלוסיית העולם!

מיליארדרים לא צריכים בכלל להתקיים בחברה. את שלטון ההון צריך להפיל. הגיע הזמן לשינוי סוציאליסטי.

נרשמתם/ן כבר לכנס סוציאליזם 21 שמתחיל ביום ראשון הקרוב?

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.