לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
טירוף קפיטליסטי
הונם של 500 האנשים העשירים בעולם תפח ב־25%
המיליארדרים מתעשרים והפערים גדלים
1,091

1,091

על פי מדד המיליארדרים של בלומברג, ב־2019 הונם של 500 האנשים העשירים בעולם תפח ב־25% (1.2 טריליון דולר). בעשורים האחרונים אנו רואים מגמה של פערים גדלים בחלוקת ההון: בשנת 2018, על פי נתונים מ־Inequality.org, שלושת האנשים העשירים בעולם (ג׳ף בזוס, וורן באפט וביל גייטס) החזיקו ביותר כסף ממחצית אוכלוסיית ארה״ב, כששני שליש מההון מרוכז בידי 5% מהאוכלוסייה. הפערים גדלו עד כדי כך בעשורים האחרונים, שהשווי של האמריקאי העשיר ביותר ב־2018 גדול פי 31 מהאמריקאי העשיר ביותר ב־1982.

לא רק בארה״ב: ב־2018 גדל הונם של 500 העשירים ביותר בישראל ב־30%. מדובר בגידול של 13%, אם מוציאים מהרשימה את שני המצטרפים החדשים למועדון האלפיון העליון, שמשתמשים בישראל כמקלט מס: מרים אדלסון, בת זוגתו של טייקון עסקי ההימורים והבעלים של "ישראל היום" שלדון אדלסון, ואת האוליגרך רומן אברמוביץ', שקיבל אזרחות ישראלית ובהתאם ל"חוק מילצ׳ן" אינו מחויב לדווח או לשלם מס על הכנסותיו בחו״ל למשך עשר שנים.

*   מתוך עיתון "המאבק", גיליון פברואר 2020
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.