לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
שייח' ג׳ראח
עיריית י־ם שלחה צו הריסה ערב הרמדאן
עמותות המתנחלים וחברי מועצה מהימין הקיצוני מנסים לזרוק לרחוב את משפחת סאלם
896

896

עמותות המתנחלים וחברי מועצה מהימין הקיצוני בעיריית ירושלים מנסים לזרוק לרחוב את משפחת סאלם — משפחה בת 12 נפשות המתגוררת בשכונת שייח' ג׳ראח מזה עשרות שנים. רגע לפני חודש הרמדאן שלחה עיריית ירושלים צו הריסה לבית המשפחה.

עמותות המתנחלים מקדמות את הגירוש על בסיס חוקים גזעניים המאפשרים לגרש מבתיהן משפחות של פליטים פלסטינים מ־1948 המתגוררות במזרח ירושלים משנות ה־1950. הפליטים שוכנו במקום בידי האו״ם וירדן. עמותות המתנחלים, הפועלות ממניעים לאומניים נגד המשפחות, טוענות באופן ציני לבעלות על הבתים, על סמך ספסרות במסמכי בעלות של תושבים יהודים מלפני 1948, שבניגוד לפליטים הפלסטינים קיבלו פיצויים על בתיהם.

מערכת המשפט, כולל בג״ץ, הכשירה אין ספור פעמים הריסות בתים וגירוש משפחות פלסטיניות שחיות במזרח ירושלים תחת כיבוש. למרות זאת, התושבים מנסים ככל האפשר להשתמש גם בעתירות משפטיות כדי לעכב צווי פינוי ולהמשיך לבנות את המאבק בשטח. גם משפחת סאלם עתרה בשנה שעברה נגד הגירוש והצליחה לעכב אותו. תוכנית לוין עלולה לפגוע בעצם היכולת להגיש עתירות מסוג זה ושואפת למנות עוד שופטים התומכים בסדר־היום של הימין המתנחלי.

תנועת המחאה בירושלים ובכלל נגד "ההפיכה המשפטית" צריכה להשמיע קול חזק נגד איום התוכנית המשפטית על התושבים הפלסטינים, ולמחות גם נגד גירוש משפחות ונגד הניסיונות של המתנחלים והמשטרה לדכא את ההפגנות בשייח' ג׳ראח באלימות.

ארבע שכונות פלסטיניות הכריזו באחרונה על שביתת מחאה בתגובה להנחיית בן גביר על צעדי ענישה קולקטיבית של המשטרה ומג״ב במזרח ירושלים. צעדים מהסוג הזה יכולים לחזק גם את המאבק נגד הפינויים בשייח' ג׳ראח, ונגד הריסות הבתים, הכיבוש והעוני בירושלים.

(צילום: מאבק סוציאליסטי)
*   מתוך עיתון 'המאבק', גיליון מרץ 23'
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.