לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
שבוע 33
שום פשרה, לבטל את החקיקה
מאות אלפים בהפגנות. שבוע אחר שבוע, במשך 32 שבועות. דחפנו את בר דוד והנהגת ההסתדרות להשבית את המשק, עצרנו את הבליץ שלוין ורוטמן תיכננו, ונוכל גם להכריע את הממשלה החלשה והמתפוררת הזאת!
730

730

אין לממשלה הזאת רוב. לא להמשך ההפיכה המשפטית, לא להדרת נשים ולשנאת להטב״ק, לא להמשך יוקר המחיה ורמיסת זכויות עובדים.ות, לא לחנק התקציבי של השירותים החברתיים במקביל לזינוק ברווחי הבנקים ולא לעידוד אלימות משטרתית, וגם לא לטיפוח אלימות המתנחלים — שהיתה קיימת עוד קודם כחלק בלתי נפרד ובלתי נמנע ממשטר הכיבוש הדיקטטורי.

עם כל אלו אסור להתפשר! אם לא המחאה שלנו, גנץ, לפיד והרצוג כבר מזמן היו מוותרים ומגיעים לפשרה כדי ״לחזור לנורמליות״. אבל זו בדיוק המדיניות שגם סיפקה את התנאים לימין הפופוליסטי ולימין הקיצוני לצמוח ולגדול.

לא ניתן "אור ירוק" להמשך החקיקה ולא נחזור לעסקים כרגיל. ואם בבג״ץ לא ידחפו לבטל את החוקים שעברו, אנחנו בהפגנות ובשביתות נבטל ונעצור את המשך החקיקה. את הממשלה המסוכנת הזו צריך להכריע ולהפיל, לא לפייס.

מה אפשר לעשות?

בסבב הקודם של החקיקה, השביתה הכללית של ההסתדרות הצליחה לבלום את הממשלה. בסבב הזה, הניסיון של הבוסים של התאגידים הגדולים במשק להשבית בעצמם היה פאתטי ושיחק לידיים של הדמגוגים מערוץ 14. כמו שבלי העבודה שלנו לא היו להם רווחי עתק, בלי כוח השביתה שלנו אין להם מנוף לחץ חזק מספיק נגד הממשלה.

כדי להכריע את הממשלה נחוצה שביתה כללית עוצמתית, ובשביל שזה יקרה אסור לחכות לבר דוד — צריך לבנות אותה מלמטה. צריך לחזק יוזמות לסכסוכי עבודה במוסדות האקדמיים ואת הלחץ המופעל על הנהגת ההסתדרות מצד התארגנויות כמו החלוקים הלבנים, עו״סות דמוקרטיה ועוד. כדי ללחוץ על בר דוד לפעול, הכרחי לארגן יוזמות מחאה, הסברה ושביתה במקומות העבודה ללא "רשות מלמעלה", בוועדים מקומיים תחת ההסתדרות ומחוצה לה.

לבנות אלטרנטיבה

העלייה באלימות המשטרתית והבריונות של הימין הקיצוני והפנאטים בתומכי נתניהו לא ירתיעו אותנו! על ההסתה הדמגוגית כאילו הם העם ואנחנו האליטה, ועל רפיון האופוזיציה הרשמית הפרו־קפיטליסטית והממלכתית־לאומנית, נתגבר באמצעות בניית אלטרנטיבה פוליטית שתקדם סדר יום של סולידריות, ושל מאבק חוצה־קהילות למען סוף לכל סוג של דיכוי ואפליה, למען שוויון והפסקת הניצול, ההזנחה והעוני ולמען הבטחת מימוש כל זה על ידי חיסול שלטון ההון והכיבוש ובניית חברה סוציאליסטית ודמוקרטית.

אנחנו דורשות ודורשים:

  • לעצור את "ההפיכה המשפטית". לא לחטיפת כוח שלטוני לצמצום החירויות הדמוקרטיות, לא למשטר סמכותני. להיאבק להרחבת המרחב הדמוקרטי ולשינוי עמוק במציאות החיים לטובת ציבור העובדות והעובדים וקהילות מופלות.
  • די לדיכוי משטרתי של מפגינות ומפגינים! לא למעצרים פוליטיים. לא להקמת "משמר לאומי".
  • די לאפליה הלאומית ולכפיית העוני שפוגעת בקהילה הערבית־פלסטינית בישראל ומייצרת משבר חברתי שמלבה אלימות ופשע. להעביר מיידית את כל התקציבים ששר האוצר מעכב על רקע גזעני. די לחנק התכנוני, כן לדיור ציבורי מסיבי, לא לוועדות הקבלה.
  • מאבק לביטול כל אפליה בחוק ונגד הסתה ודיכוי על רקע לאום, מוצא אתני, דת, מגדר ונטייה מינית. הכרה בנישואים וגירושים אזרחיים, כולל זוגות מאותו המין. הפרדת דת ומדינה. לא לשום צורה של הדרת נשים ולהט״בק מהמרחב הציבורי
  • תקצוב מלא והרחבה לתוכנית למניעת אלימות במשפחה. השקעה מסיבית ברווחה, בחינוך, בבריאות ובבריאות הנפש, במקום ייבוש והפרטה. מימון בסיוע מס חירום על המיליארדים.
  • די ליוקר מחיה חונק. תוספת יוקר לכלל העובדים והעובדות במשק, העלאת שכר המינימום במסגרת מהלך כולל להעלאתו ל־40 ₪ לשעה / 7,300 ₪ לחודש, העלאת קצבאות הנכות והזקנה.
  • סוף לאלימות המתנחלים! ביטול כל תוכניות התקצוב ואישורי הבנייה לפרויקט ההתנחלויות הקולוניאליסטי. פירוק מיידי של כל מאחזי הימין הקיצוני. די ל"ניהול הסכסוך" ולכפיית כיבוש, מצור ועוני על מיליונים.
  • די לשלטון ההון! העברה לבעלות ציבורית של הבנקים והתאגידים שמפקיעים מחירים, תחת פיקוח והפעלה ציבוריים ודמוקרטיים. מעבר למשק המושתת על תכנון דמוקרטי לרווחת הציבור.
  • להיאבק להחלפת השיטה, למען שינוי סוציאליסטי, על בסיס תכנון ושליטה דמוקרטיים במשאבי החברה לרווחת הכלל. סוף למערכת המושתתת על אי־שוויון, ניצול ודיכוי.*   פלאייר שחולק בדוכני ההסברה של מאבק סוציאליסטי בשבוע ה־33 של ההפגנות
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.