לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
לא לפטר את אהרון כהן, לא לפטר עובדים ברכבת
ב־19 ביוני, היום בו חסמו נהגי המשאיות והמוניות כבישים, אירגנה תנועת מאבק סוציאליסטי הפגנה מול תחנת רכבת מרכז בת״א נגד פיטוריהם של אהרון כהן, מנהיג מאבק עובדי רכבת דימונה, וחבריו לעבודה, אשר נאבקים נגד מכירת העבודה המאורגנת ונגד הוועד הארצי המושחת של עובדי הרכבת (ראו כתבות קודמות בנושא).
3,395

3,395

ההפגנה התקיימה במהלך השימוע של אהרון כהן במשרדי הנהלת הרכבת, והשתתפו בה יו״ר ועד עובדי "הארץ", אריאל גוטליב, נציגים מוועד העובדים החדש שהוקם ב"סינמה סיטי", היו״ר־לשעבר של אגודת העיתונאים בירושלים וועד עובדי רשות השידור, משה פרידמן, פעילי תנועת מאבק סוציאליסטי, פעילים חברתיים ותומכים שונים.

בתחילת ההפגנה עמדנו בכניסה לתחנה עם שלטים, צעקנו סיסמאות נגד הפיטורים ונגד הפרטת הרכבת והחתמנו אנשים על עצומה שמסבירה למה הפיטורים של עובדי הרכבת בדימונה הם חלק מתהליך הפרטת הרכבת והרעת השירות לנוסעים ולעובדים. ההפגנה קראה גם: "לעלות ת׳משכורות לכל עובדי הרכבות", "לא ניתן למכור ת׳רכבת", "ההסתדרות של העובדים, להעיף ת׳עסקנים", "עיני מסכים לפיטורים ובוגד בעובדים", "המחירים עולים, השכר יורד, עיני הוא בוגד". ההפגנה הפכה למוקד התעניינות ואנשים רבים הביעו תמיכה. נהג אוטובוס בחברת "דן", ששכיריה מצויים בעצמם במאבק מתמשך, עצר לפני התחנה וקרא במערכת הכריזה: "כל הכבוד לכם, אתם צודקים, אנחנו איתכם, צריך להתחיל להילחם".

בשלב שני עברנו להפגין מול משרדי ההנהלה של הרכבת, שם התקיים השימוע של אהרון כהן. נעמדנו מול השערים, שם חיכו לנו המאבטחים (שגם הזמינו משטרה), וקראנו שלא ניתן לפטר את עובדי הרכבת ולא ניכנע לשקרים ולשחיתות של ההנהלה. אהרון כהן העיד לאחר מכן שההפגנה נשמעה היטב במהלך השימוע.

בעקבות הלחץ בשטח שההפגנה הייתה חלק ממנו, אשר כלל את שביתת העובדים ואת האיומים של הוועדים הגדולים בנגב לפרוש מההסתדרות ולא לקבל סחורות מרכבות משא, נדחפו גם ח״כים שונים לפעול. בכך נכללים גם חברי כנסת של מפלגת "ישראל ביתנו", שמנסה באופן פופוליסטי לתפוס טרמפ על העובדים, למרות תמיכתה העקרונית בהפרטות ובהתקפות על עובדים. כתוצאה ממכלול הלחצים הוציא מבקר המדינה צו שמקפיא באופן זמני את הפיטורים, עד לבירור פרשיות השחיתות של ההנהלה וועד העובדים הארצי, שהוזכרו בדוח של משרד המבקר מסוף חודש מאי.

כאמור, הפיטורים בנתיים מוקפאים, אבל אינם מבוטלים, ויותר מכך — תוכניות ההפרטה ושבירת העבודה המאורגנת ברכבת ממשיכות להתקיים ולהתקדם, וזאת בשיתוף־פעולה מלא מצד הנהגת ההסתדרות הכללית. אנחנו קוראים לאהרון כהן ולוועדים בדרום לנצל את הקפאת הפיטורים בשבועות הקרובים כדי לדון בדרכים להמשך המאבק להובלת שינוי אמיתי בהסתדרות, למניעת החלפת משרות יציבות במשרות קבלן, ולעצירת תוכניות ההפרטה. אסיפה שיארגנו הוועדים הדרומיים בנושא, תוכל להביא גם עובדים ממגזרים נוספים (כולל איגודי המורים) לצורך מאבק משותף.

נעדכן לגבי התפתחויות בהמשך.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.