לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מינימום 30 עכשיו
כארבעים ראשי וחברי ועדים קוראים להיאבק
יו״ר ההסתדרות החדש אבי ניסנקורן הכריז כי ההסתדרות תפעל להעלאת שכר המינימום
2,077

2,077

מעל 40 ראשי וחברי ועדים, בהם 18 מהסתדרות העובדים, חתמו כבר על קריאה ראשונית להפגין ולהיאבק להעלאת שכר המינימום ב־30% ל־30 שקל לשעה (5,600 שקל לחודש).

נראה שהתגייסות חברי הוועדים היתה אחד הגורמים שהביאו גם את יו״ר ההסתדרות החדש אבי ניסנקורן להכריז במהלך נאומו בבית ההסתדרות באירוע חילופי היו״רים, ב־29 במאי, כי ההסתדרות אכן תפעל להעלאת שכר המינימום. הייתה זו התייחסותו הראשונה של ניסנקורן לנושא, לאחר שבנאום מתוקשר דומה שניתן שבוע וחצי קודם לכן בפני בית נבחרי ההסתדרות (בינ״ה), שאישר את מינויו לתפקיד, עניין שכר המינימום לא הוזכר עדיין.

שעות קודם להצהרתו של ניסנקורן התפרסמה כתבה עמומה ב"כלכליסט" לפיה "ההסתדרות הורתה לראשי הוועדים להסיר את תמיכתם מההפגנה שמתוכננת מחר (30.5) להעלאת שכר המינימום". באופן מצער הכתבה לא דייקה בפרטים. מה שכן קרה הוא ששלושה רכזים בהסתדרות לא ראו בעין יפה את התגייסות חברי הוועדים מההסתדרות לתמיכה בקריאה להפגין ולהיאבק להעלאת שכר המינימום ל־30 שקל לשעה, ככל הנראה בשל עצם מעורבותו של ארגון כוח לעובדים שיזם את הקמפיין הנוכחי. אותם רכזים פנו למספר קטן של חברי ועדים בניסיון לשכנע חברי ועדים להסיר את שמם מהקריאה, ובמקרה אחד הידוע לנו ב"הסתדרות הצעירים" אף לדרוש ולהפעיל לחץ, אך רק שני חברי ועד בלבד הסירו את שמם בעקבות הפניות.

בתגובה לפניית "כלכליסט" וגם לפנייתנו לקראת ההפגנה של ה־30 במאי, נאמר כי עמדתה הרשמית של ההסתדרות במקרה הזה היא ש"כל ועד יכול לפעול לפי שיקול דעתו", ואכן ראוי לציין שמספר חברי הוועדים מההסתדרות החתומים על הקריאה להיאבק עומד כאמור על קרוב לעשרים. אין ספק שנציגי העובדים במקומות העבודה צריכים להיות חופשיים לגבש עמדה ולנסות לשכנע ולהירתם למאבקים שלשיקול דעתם תורמים לציבור העובדים שהם מייצגים ולמעמד העובדים בכלל.

האינטרס של כלל העבודה המאורגנת, של כלל תנועת העובדים, הוא לשלב כוחות ככל האפשר במאבקים מול המעבידים וממשלת ההון. הכרזתו של ניסנקורן היא הזדמנות לחזק את המאבק והיא צריכה גם לסמן התחלה של שיתוף־פעולה מועיל בין כלל ארגוני העובדים. זו הזדמנות לעורר את הדיון בנושא בקרב ועדים, בהסתדרות ובמקומות העבודה, כדי לדון באסטרטגיה ברורה ובצעדי מאבק שיוכלו להבטיח שנצליח לשים סוף למשכורות העוני במשק.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.