לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
סולידריות
לאומנים תקפו סוציאליסטים בתום הפגנה נגד ההסלמה הצבאית
התקיפה, שבוצעה על רקע הסתה לאומנית, כוונה נגד כל ביקורת ומחאה על השימוש הציני שעושה ממשלת ההון וההתנחלויות בחטיפה הטרגית להצדקת מהלכי ההסלמה הצבאיים, ההתקפות על אוכלוסייה אזרחית והמשך הכיבוש וההתנחלויות
3,048

3,048

במוצ״ש, 21 ביוני, נערכה מול משרד הביטחון בתל אביב הפגנה בהשתתפות עשרות אנשים, יהודים וערבים, במחאה על השימוש הציני והמסוכן שעושה ממשלת ההון וההתנחלויות של נתניהו באירוע החטיפה הטרגי לצורכיה הפוליטיים, ובראש ובראשונה להובלת צעדי תבערה, הסלמה בסכסוך וענישה קולקטיבית של אוכלוסייה אזרחית. מתחילת המתקפה הצבאית בשטחים נהרגו חמישה תושבים פלסטינים בגדה המערבית ואחד ברצועת עזה, בהם שני ילדים ועוד צעירים כבני גילם של החטופים. בניגוד לדמגוגיה ה"ביטחונית", הרג חפים מפשע ומעצרים המוניים לא יסייעו בדבר להשבת הנערים החטופים ולא יתרמו בדבר לשלום הציבור הישראלי אלא להפך.

מספר קטן של לאומנים ישראלים הגיעו לזירת ההפגנה כדי לחבל בה ולהתעמת עם מפגינים. אחד מהם הורחק משטח ההפגנה על־ידי המשטרה. שניים נוספים, שצילמו תמונות במהלך האירוע, ארבו למפגינים שהתפזרו בתום ההפגנה. באופן פחדני ועלוב עקבו השניים אחרי ארבעה פעילים של תנועת מאבק סוציאליסטי, התנפלו עליהם מאחור באגרופים ובבעיטות, ונמלטו מהמקום כשהפעילים ניסו להדוף אותם.

שלושה פעילים נחבלו באירוע ונזקקו לטיפול רפואי במוקדי רפואה מיידית ובבית החולים איכילוב. פעיל מאבק סוציאליסטי אייל יבלונקו שנפגע בעינו באירוע נזקק לארבעה תפרים ומשקפיו נשברו. אין כל ספק כי התוצאות היו יכולות להיות אף חמורות יותר. תמונותיהם של התוקפים זוהו בוודאות על־ידי הנתקפים ותלונה הוגשה למשטרה בכוונה למצות כל אפשרות לנקיטת צעדים משפטיים נגד שני התוקפים.

התקיפה לא כוונה ספציפית נגד תנועת מאבק סוציאליסטי אלא נגד כל מי שתומכים בדיון ציבורי רציני וביקורתי על מדיניות הממשלה. האירוע התרחש על רקע הסתה לאומנית חריפה שמובילה ממשלת נתניהו, בגיבוי חלקים בתקשורת הישראלית, במטרה להשתיק כל ביקורת ומחאה על השימוש הציני בחטיפה הטרגית, על המהלכים הצבאיים של הממשלה ועל המשך מדיניות הכיבוש וההתנחלויות. הסתה זו כללה בימים האחרונים פעם נוספת עליהום גזעני מתלהם על נציגי ציבור ערבים, ובפרט על ח״כ חנין זועבי, שקיבלה איומים על חייה. בחיפה קיבל איום על חייו פעיל של חד״ש. נזכיר גם כי בשבוע שעבר בוצע פיגוע השחתה לאומני ("תג מחיר") בבית ספר לחינוך מיוחד בחיפה — פשעי "תג מחיר" ממשיכים לזכות לרוח גבית מההסתה הלאומנית־גזענית ומההתקפות על הציבור הערבי־פלסטיני שמובילה ממשלת נתניהו.

ההסתה, האיומים והתקיפה הפחדנית נגד ההפגנה האחרונה לא ישתיקו ולא יעצרו את קולות הביקורת והמחאה נגד ממשלת ההון וההתנחלויות. הפגנות נוספות צריכות להתארגן כעת בכוחות מוגברים, ותוך חיזוק אמצעי הסדרנות וההגנה העצמית בשטח, בקריאה להפסקה מיידית של ההסלמה הצבאית — שאין לה דבר וחצי דבר עם דאגה לביטחון הנערים החטופים — ובקריאה להפסקת המדיניות של כליאה בלא משפט ולסיום הכיבוש וההתנחלויות, כחלק מהמאבק לפתרון מדיני אמיתי לסכסוך הלאומי.


הפעילים שהותקפו זיהו את התוקפים שהגיעו לפני כן לזירת ההפגנה:

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.