לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
ארה״ב
כ־900 תומכים בכנס בחירות של הסוציאליסטית קשאמה סוואנט
"אנחנו ניאבק למען האינטרסים של ה־99%"
1,099

1,099

כ־900 תומכים ותומכות מילאו את בניין העירייה של סיאטל כדי להשתתף בכנס השקת קמפיין הבחירות של פעילת תנועת "אלטרנטיבה סוציאליסטית" (התנועה האחות של מאבק סוציאליסטי בארה״ב), חברת המועצה קשאמה סוואנט.

הבחירות במטרופולין השוכן בצפון־מערב ארה״ב, ייערכו ב־8 באוגוסט. סוואנט נבחרה לראשונה למועצת העיר בנובמבר 2013, לאחר שזכתה בכ־100 אלף קולות, והפכה לחברת המועצה הסוציאליסטית הראשונה בסיאטל זה מאה שנה עובדה שזכתה להתעניינות כלל ארצית בארצות הברית, ולסיקור בעיתונים המרכזיים דוגמת ה"ניו־יורק טיימס".

בין הדוברים והדוברות בכנס היו הסופר והעיתונאי השמאלי כריס הדג׳ס, המועמדת לשעבר לנשיאות ארצות הברית מהמפלגה הירוקה ג׳יל שטיין, רות קופינג׳ר, חברת פרלמנט באירלנד מהמפלגה הסוציאליסטית, פעיל ממפלגת סיריזה ביוון, פעילי שכונות ופעילי איגוד מקצועי מקומיים. למרות שהדוברים הגיעו מרקעים שונים, כולם הדגישו כי הנוכחות של קשאמה במועצת העיר היא תקדים משמעותי שמסמל כי אפשר להיאבק נגד האחיזה של ההון בפוליטיקה, ואף לנצח בקרב.

האנרגיה בכנס הומחשה גם על ידי ההצלחה לגייס תרומות בסך של כ־30 אלף דולר למימון קמפיין הבחירות, והעובדה שרבים מהמשתתפים נרשמו לפעילות בקמפיין.

"אנחנו ניאבק למען האינטרסים של ה־99%... דרך המאבק לשינוי בסיאטל אנחנו מצטרפים למאות מיליוני אנשים בעולם שחולקים את החזון שלנו: חברה שתהיה משוחררת מדיכוי, ניצול ומלחמות. חברה שמבוססת על קיימות גלובלית. זאת הסיבה לכך שאני מתנגדת לרדיפת הבצע של התאגידים. זאת הסיבה שבגללה אני סוציאליסטית" — כך סיכמה קשאמה את הנאום שלה בכנס.

*   מתוך עיתון המאבק, גיליון יוני–יולי.
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.