הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
ארה״ב
כ־900 תומכים בכנס בחירות של הסוציאליסטית קשאמה סוואנט
"אנחנו ניאבק למען האינטרסים של ה־99%"
859

כ־900 תומכים ותומכות מילאו את בניין העירייה של סיאטל כדי להשתתף בכנס השקת קמפיין הבחירות של פעילת תנועת "אלטרנטיבה סוציאליסטית" (התנועה האחות של מאבק סוציאליסטי בארה״ב), חברת המועצה קשאמה סוואנט.

הבחירות במטרופולין השוכן בצפון־מערב ארה״ב, ייערכו ב־8 באוגוסט. סוואנט נבחרה לראשונה למועצת העיר בנובמבר 2013, לאחר שזכתה בכ־100 אלף קולות, והפכה לחברת המועצה הסוציאליסטית הראשונה בסיאטל זה מאה שנה עובדה שזכתה להתעניינות כלל ארצית בארצות הברית, ולסיקור בעיתונים המרכזיים דוגמת ה"ניו־יורק טיימס".

בין הדוברים והדוברות בכנס היו הסופר והעיתונאי השמאלי כריס הדג׳ס, המועמדת לשעבר לנשיאות ארצות הברית מהמפלגה הירוקה ג׳יל שטיין, רות קופינג׳ר, חברת פרלמנט באירלנד מהמפלגה הסוציאליסטית, פעיל ממפלגת סיריזה ביוון, פעילי שכונות ופעילי איגוד מקצועי מקומיים. למרות שהדוברים הגיעו מרקעים שונים, כולם הדגישו כי הנוכחות של קשאמה במועצת העיר היא תקדים משמעותי שמסמל כי אפשר להיאבק נגד האחיזה של ההון בפוליטיקה, ואף לנצח בקרב.

האנרגיה בכנס הומחשה גם על ידי ההצלחה לגייס תרומות בסך של כ־30 אלף דולר למימון קמפיין הבחירות, והעובדה שרבים מהמשתתפים נרשמו לפעילות בקמפיין.

"אנחנו ניאבק למען האינטרסים של ה־99%... דרך המאבק לשינוי בסיאטל אנחנו מצטרפים למאות מיליוני אנשים בעולם שחולקים את החזון שלנו: חברה שתהיה משוחררת מדיכוי, ניצול ומלחמות. חברה שמבוססת על קיימות גלובלית. זאת הסיבה לכך שאני מתנגדת לרדיפת הבצע של התאגידים. זאת הסיבה שבגללה אני סוציאליסטית" — כך סיכמה קשאמה את הנאום שלה בכנס.

*   מתוך עיתון המאבק, גיליון יוני–יולי.תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.