הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
תלמידות ותלמידים נפגשו בחיפה
חינוך נגד סקסיזם, להט״בופוביה וגזענות
במפגש, שנערך על רקע האירועים האחרונים ולקראת פתיחת שנת הלימודים, הוחלט להכין מערכי שיעור ולרתום תלמידים ותלמידות נוספים
1,289

ימים ספורים לאחר פיגוע הדקירה בירושלים וההצתה בכפר דומא, עשרה נערות ונערים מארבעה בתי ספר שונים בחיפה נפגשו כדי לתכנן את הצעדים הבאים לקידום המאבק בסקסיזם, להט״בופוביה וגזענות במערכת החינוך.

את הפגישה יזם סניף חיפה של מאבק סוציאליסטי, עוד טרם האירועים הטרגיים האחרונים, לקראת פתיחת שנת הלימודים הבאה.

בפגישה הדגשנו את הצורך להמשיך להפעיל לחץ על משרד החינוך והממשלה כדי להכניס למערכת החינוך תוכנית לימודים נגד סקסיזם, להט״בופוביה וגזענות, ושיעורי מגדר וחינוך מיני.

המשתתפים בפגישה ציינו כי ההכרזה האחרונה של שר החינוך, נפתלי בנט, על הגדלת תקציב ארגון הנוער הגאה 'איגי' מעידה על הלחץ שמופעל עליו בנושא, אך היא אינה מספיקה. ברור שללא מאבק, השר מהמפלגה ההומופובית והגזענית לא יפעל להכנסת תוכנית לימודים מקיפה ומחייבת לכלל בתי הספר נגד להט״בופוביה, סקסיזם וגזענות.

בפגישה תיכננו מערכי שיעור לחינוך מיני ומגדרי שאנחנו, התלמידות והתלמידים, נעביר בעצמנו. לשיעורים יש שלוש מטרות:

ראשית, עצם הקיום שלהם עונה על הצורך החיוני של נערות ונערים לדון בנושאים הקשורים למין ומגדר ולקבל מידע ופרספקטיבה שונים מההתייחסות הסקסיסטית והלהט״בופובית שאנחנו חשופים אליה ביומיום.

המטרה השנייה היא להבהיר שהתלמידים נחושים לגרום לכך שיועברו תוכניות מקיפות של חינוך מיני ומגדרי בבתי הספר לאורך כל שנות הלימודים.

המטרה השלישית, ואולי הכי חשובה, היא לקדם התארגנות של התלמידות והתלמידים — דרך ההכנה של השיעורים נוכל לצרף למאבק עוד תלמידות ותלמידים בשביל לנקוט צעדים משמעותיים יותר בהמשך.

בנוסף לכך העלינו בפגישה את הצורך בשיתוף שלנו, התלמידות והתלמידים, בכל תוכנית של שיעורי חינוך מיני ומגדרי שמשרד החינוך יקדם. אנחנו צריכים לקחת חלק בקבלת ההחלטות לגבי הנושאים שיועברו בשיעורים, ובעיקר בהעברה שלהם בבתי הספר.

*   מתוך עיתון המאבק, גיליון אוגוסט־ספטמברתנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.