השותפים דורשים מדיניות "ימין על מלא" אבל נתניהו מפחד מתגובת־נגד
שביתת המחאה, ההפגנות והעימותים סביב מחנה שועפאט
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
לא שותקות, נאבקות
"צעדת השרמוטות 2015"
כ־200 מפגינות ומפגינים צעדו בתל אביב נגד סקסיזם, אלימות מינית והטלת האשמה על התנהגותן ולבושן של הנשים המותקפות
1,917

היום (שישי) בבוקר התקיימה בתל אביב "צעדת השרמוטות" בהשתתפות כ־200 מפגינות ומפגינים, ובהם בנות ובני נוער רבים. זו השנה הרביעית שהצעדה מתקיימת בערים שונות בישראל, כחלק ממחאה עולמית נגד סקסיזם ונגד אלימות מינית והטלת האשמה על התנהגותן ולבושן של הנשים המותקפות.

למרות החום הכבד, מאות בנות ובני נוער הגיעו מכל רחבי הארץ כדי לקחת חלק בצעדת המחאה, שהתקיימה באווירה לוחמנית מאוד.

פעילות ופעילי מאבק סוציאליסטי השתתפו בהפגנה וקראו בין היתר: "הטרדות ואפליות — לא שותקות, נאבקות", "הומופוביה, סקסיזם, גזענות — זו אותה האלימות", "לא, בנט, אין מצב — שיעורי מגדר עכשיו", "קיצוצים ברווחה הם התקפה על כל אישה".

הדגשנו גם שממשלת נתניהו, שהזילה דמעות תנין אחרי הפיגועים ההומופוביים והגזעניים האחרונים, לא מתכוונת לספק תקציבים לחינוך נגד גזענות ולהט״בופוביה, ולא תספק מיוזמתה תקציבים לשיעורי מגדר וחינוך מיני בבתי הספר — דרישה מרכזית שעלתה מההפגנה. למעשה, הממשלה מתכוונת להעביר תקציב גזירות נוסף, שיפגע בעיקר בנשים שעבורן שירותי רווחה הם חבל הצלה. בשביל להשיג תקצוב לחינוך לשוויון מגדרי ונגד אלימות מינית, להט״בופוביה וגזענות, צריך להתארגן.

בסוף הצעדה נאמו פעילות מרקעים שונים וסיפרו על חוויותיהן בהתמודדות עם האלימות והסקסיזם בחברה, ועל החלטתן לפעול ולהיאבק.

קשת זמיר, תלמידת תיכון ופעילת מאבק סוציאליסטי מחיפה, נאמה באירוע והסבירה שהמאבק נגד אפליה וסקסיזם הוא מיסודו מאבק גם נגד המדיניות של ממשלת ההון של נתניהו, שמטפחת סקסיזם, גזענות והומופוביה. קשת קראה גם לבנות ובני הנוער להצטרף למאמצים לקידום המאבק באפליה בקוד הלבוש בבתי הספר לקראת שנת הלימודים הקרובה.

אנחנו דורשות ודורשים:

  • סוף לאפלייה הסקסיסטית בקוד הלבוש בבתי הספר — כן לשיעורי חינוך נגד סקסיזם, גזענות והומופוביה.
  • סוף לפרסומות הסקסיסטיות! כן לפיקוח של ארגוני נשים וארגוני עובדים על תעשיית הפרסום והשיווק.
  • סוף לגזירות התקציביות — להעלות את נטל המס על הטייקונים ולהשקיע מסיבית בשיקום ופיתוח מערכות הרווחה, הבריאות והחינוך הציבוריים.

₪18,479
עוד ₪1,521
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2022
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.