לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
לא שותקות, נאבקות
"צעדת השרמוטות 2015"
כ־200 מפגינות ומפגינים צעדו בתל אביב נגד סקסיזם, אלימות מינית והטלת האשמה על התנהגותן ולבושן של הנשים המותקפות
2,139

2,139

היום (שישי) בבוקר התקיימה בתל אביב "צעדת השרמוטות" בהשתתפות כ־200 מפגינות ומפגינים, ובהם בנות ובני נוער רבים. זו השנה הרביעית שהצעדה מתקיימת בערים שונות בישראל, כחלק ממחאה עולמית נגד סקסיזם ונגד אלימות מינית והטלת האשמה על התנהגותן ולבושן של הנשים המותקפות.

למרות החום הכבד, מאות בנות ובני נוער הגיעו מכל רחבי הארץ כדי לקחת חלק בצעדת המחאה, שהתקיימה באווירה לוחמנית מאוד.

פעילות ופעילי מאבק סוציאליסטי השתתפו בהפגנה וקראו בין היתר: "הטרדות ואפליות — לא שותקות, נאבקות", "הומופוביה, סקסיזם, גזענות — זו אותה האלימות", "לא, בנט, אין מצב — שיעורי מגדר עכשיו", "קיצוצים ברווחה הם התקפה על כל אישה".

הדגשנו גם שממשלת נתניהו, שהזילה דמעות תנין אחרי הפיגועים ההומופוביים והגזעניים האחרונים, לא מתכוונת לספק תקציבים לחינוך נגד גזענות ולהט״בופוביה, ולא תספק מיוזמתה תקציבים לשיעורי מגדר וחינוך מיני בבתי הספר — דרישה מרכזית שעלתה מההפגנה. למעשה, הממשלה מתכוונת להעביר תקציב גזירות נוסף, שיפגע בעיקר בנשים שעבורן שירותי רווחה הם חבל הצלה. בשביל להשיג תקצוב לחינוך לשוויון מגדרי ונגד אלימות מינית, להט״בופוביה וגזענות, צריך להתארגן.

בסוף הצעדה נאמו פעילות מרקעים שונים וסיפרו על חוויותיהן בהתמודדות עם האלימות והסקסיזם בחברה, ועל החלטתן לפעול ולהיאבק.

קשת זמיר, תלמידת תיכון ופעילת מאבק סוציאליסטי מחיפה, נאמה באירוע והסבירה שהמאבק נגד אפליה וסקסיזם הוא מיסודו מאבק גם נגד המדיניות של ממשלת ההון של נתניהו, שמטפחת סקסיזם, גזענות והומופוביה. קשת קראה גם לבנות ובני הנוער להצטרף למאמצים לקידום המאבק באפליה בקוד הלבוש בבתי הספר לקראת שנת הלימודים הקרובה.

אנחנו דורשות ודורשים:

  • סוף לאפלייה הסקסיסטית בקוד הלבוש בבתי הספר — כן לשיעורי חינוך נגד סקסיזם, גזענות והומופוביה.
  • סוף לפרסומות הסקסיסטיות! כן לפיקוח של ארגוני נשים וארגוני עובדים על תעשיית הפרסום והשיווק.
  • סוף לגזירות התקציביות — להעלות את נטל המס על הטייקונים ולהשקיע מסיבית בשיקום ופיתוח מערכות הרווחה, הבריאות והחינוך הציבוריים.
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.