לא למלחמה בעזה!
גם חוטיני זה לא הסכמה
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
הצטרפו למאבק. הצטרפו לתנועת מאבק סוציאליסטי. רק תשאירו טלפון ונחזור אליכם.
הצטרפו למאבק!
העבודה המאורגנת · כיבוש ושלום · המזה״ת · עולמי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · מאבק סוציאליסטי
X
טירוף קפיטליסטי
זו לא רק פולקסווגן, זו השיטה
משורה של מחקרים שפורסמו בשנים האחרונות עולה כי "דיזלגייט" היא רק קצה הקרחון

הדפסה

פרשת "דיזלגייט" חשפה כיצד ענקית הרכב פולקסווגן השתילה במכוניות הדיזל שלה תוכנת מחשב שמטרת הייתה לרמות את מבחני פליטת הזיהום של הרכב. כ־11 מיליון מכוניות מעורבות בתרמית, כולל בישראל.

משורה של מחקרים שפורסמו בשנים האחרונות עולה כי "דיזלגייט" היא רק קצה הקרחון. בנובמבר 2014 ערכה "המועצה הבינלאומית לתחבורה נקייה" מחקר מקיף שכלל עשרות דגמי רכב שונים במטרה לבדוק את נתוני הפליטה האמיתיים של מכוניות דיזל חדישות. המחקר הצביע על פער אדיר של 700% בין נתוני פליטת החלקיקים הכבדים (NOX) שנרשמו במבחני התקינה הרשמיים לבין רמת הזיהום בפועל.

מקור הפער הוא במדיניות מכוונת מצד ממשלות קפיטליסטיות ברחבי העולם, המיטיבות עם תאגידי הרכב הפועלים בשטחן, על חשבון בריאות הציבור והסביבה.

*   מתוך עיתון המאבק, גיליון אוקטובר־נובמברתנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־CWI, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.