יאיר נתניהו יודע בשביל מי אבא שלו עובד
לא לגירוש, כן לשיקום שכונות!
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪16,063
עוד ₪3,937
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · העבודה המאורגנת · כלכלה · פוליטיקה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


טירוף קפיטליסטי
זו לא רק פולקסווגן, זו השיטה
משורה של מחקרים שפורסמו בשנים האחרונות עולה כי "דיזלגייט" היא רק קצה הקרחון

הדפסה

פרשת "דיזלגייט" חשפה כיצד ענקית הרכב פולקסווגן השתילה במכוניות הדיזל שלה תוכנת מחשב שמטרת הייתה לרמות את מבחני פליטת הזיהום של הרכב. כ־11 מיליון מכוניות מעורבות בתרמית, כולל בישראל.

משורה של מחקרים שפורסמו בשנים האחרונות עולה כי "דיזלגייט" היא רק קצה הקרחון. בנובמבר 2014 ערכה "המועצה הבינלאומית לתחבורה נקייה" מחקר מקיף שכלל עשרות דגמי רכב שונים במטרה לבדוק את נתוני הפליטה האמיתיים של מכוניות דיזל חדישות. המחקר הצביע על פער אדיר של 700% בין נתוני פליטת החלקיקים הכבדים (NOX) שנרשמו במבחני התקינה הרשמיים לבין רמת הזיהום בפועל.

מקור הפער הוא במדיניות מכוונת מצד ממשלות קפיטליסטיות ברחבי העולם, המיטיבות עם תאגידי הרכב הפועלים בשטחן, על חשבון בריאות הציבור והסביבה.

*   מתוך עיתון המאבק, גיליון אוקטובר־נובמבר
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.