לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
טירוף קפיטליסטי
זו לא רק פולקסווגן, זו השיטה
משורה של מחקרים שפורסמו בשנים האחרונות עולה כי "דיזלגייט" היא רק קצה הקרחון
1,559

1,559

פרשת "דיזלגייט" חשפה כיצד ענקית הרכב פולקסווגן השתילה במכוניות הדיזל שלה תוכנת מחשב שמטרת הייתה לרמות את מבחני פליטת הזיהום של הרכב. כ־11 מיליון מכוניות מעורבות בתרמית, כולל בישראל.

משורה של מחקרים שפורסמו בשנים האחרונות עולה כי "דיזלגייט" היא רק קצה הקרחון. בנובמבר 2014 ערכה "המועצה הבינלאומית לתחבורה נקייה" מחקר מקיף שכלל עשרות דגמי רכב שונים במטרה לבדוק את נתוני הפליטה האמיתיים של מכוניות דיזל חדישות. המחקר הצביע על פער אדיר של 700% בין נתוני פליטת החלקיקים הכבדים (NOX) שנרשמו במבחני התקינה הרשמיים לבין רמת הזיהום בפועל.

מקור הפער הוא במדיניות מכוונת מצד ממשלות קפיטליסטיות ברחבי העולם, המיטיבות עם תאגידי הרכב הפועלים בשטחן, על חשבון בריאות הציבור והסביבה.

*   מתוך עיתון המאבק, גיליון אוקטובר־נובמבר
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.