לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
האחד במאי 2016
"סוציאליזם על הבר"
כ־25 משתתפים ומשתתפות הגיעו לשבת לבירה ולדבר על אלטרנטיבה סוציאליסטית באירוע מוצלח שנערך בחיפה
1,597

1,597

כ־25 משתתפים ומשתתפות לקחו חלק באירוע "סוציאליזם על הבר" שיזם סניף חיפה של תנועת מאבק סוציאליסטי במוצ״ש ה־30 באפריל, ערב ה־1 במאי. רוב מכריע של המשתתפים לא היו חברי התנועה, אלא תומכים ומתעניינים חדשים שהגיעו לשמוע.

את הקונספט שאבנו מסדרת מפגשי "מדע על הבר", במסגרתם הרצו מומחים שונים בפאבים ברחבי העיר והפכו נושאים מדעיים מורכבים לנגישים לציבור הרחב והכל באווירה משוחררת הרחק מכיתות הלימוד באוניברסיטאות.

האירוע נפתח בהרצאה של שי גלי, חבר הנהגת התנועה. ההרצאה סקרה כיצד מאז המשבר ב־2007–8 ותודות לחשיפות כמו מסמכי פנמה, השיטה הקפיטליסטית נחשפת בעיני שכבות הולכות ומתרחבות של צעירים ועובדים ברחבי העולם, כשיטה משברית ומושחתת שמציעה רק עתיד של אי־שוויון מעמיק, הרעה בתנאי התעסוקה, משבר אקלים מחריף, גזענות ממוסדת לצד סכסוכים לאומיים ומלחמות.

הרמנו כוסית כדי לחגוג את אובדן האמון בשיטה, את המאבקים העוצמתיים שמתחוללים בעולם ואת העובדה ששכבות רחבות ובמיוחד צעירים חוזרים לחפש פוליטיקה שמאלית וסוציאליסטית, כפי שמשתקף מההישגים האדירים של סנדרס בארה״ב, קורבין בבריטניה ומהתחזקות השמאל הרדיקלי ביוון, ספרד, פורטוגל, אירלנד ועוד.

שמאל סוציאליסטי הכרחי גם כאן

דיברנו על המיאוס החברתי שקיים גם בישראל ומשתקף בין היתר בתמיכה ההמונית במחאת 2011, בגל התאגדות שהקיף מעל 150,000 עובדים ובהתפרצות של מאבקים חברתיים נוספים לצד ההצלחה של הימין לנצל וללבות את הפחדים הבטחוניים, בפרט על רקע האירועים במזה״ת.

שביתת המורים הפלסטינים בגדה המערבית, שהדפה מעליה הנהגה מושחתת ונוהלה ע״י ועדות דמוקרטיות תוארה בהרחבה. שי הדגיש כיצד השביתה מראה את הפוטנציאל בחזרה למאבק המוני ודמוקרטי של העובדים והצעירים הפלסטינים נגד הכיבוש ולמען שחרור לאומי וחברתי. "אביב פלסטיני" כזה יוכל להביא לשינויים משמעותיים.

מרבית הדיון, שהתפתח לאחר ההרצאה, עסק בשאלה כיצד, נוכח התהליכים האלה, ניתן לבנות אלטרנטיבה לממשלת ההון וההתנחלויות. פעילי התנועה הדגישו שהבסיס לכך צריך להיות במעורבות במאבקים ובניסיון לבנות מתוכם כוח פוליטי, שידגיש פוליטיקה סוציאליסטית ויתעקש להציב חלופה למדיניות "ניהול הסכסוך" — אחרת נשאיר קלף מנצח בידי הימין.

כמות המשתתפים עלתה הציפיות שלנו והפידבקים היו חיוביים מאוד, מה שמשקף עניין גובר לשמוע רעיונות סוציאליסטיים ופוטנציאל לקיום אירועים דומים בחודשים הקרובים.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.