לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
דו״ח יוניצ״ף
פערים אדירים ועוני בקרב ילדים ונוער בישראל
תוצאה בלתי נמנעת של מדיניות ההפרטה והקיצוצים של ממשלת נתניהו ושל קודמותיה
1,624

1,624

לפי דו״ח חדש של יוניצ״ף (ארגון זכויות הילד של האו״ם), הפערים ושיעורי העוני בקרב ילדים בישראל הם מהגבוהים במדינות המפותחות.

הדו״ח, שסקר את מצב הילדים והנוער מתחת לגיל 17 ב־41 מדינות ה־OECD והאיחוד האירופי, מצא כי שיעור הילדים החיים במשק בית המרוויח עד מחצית מההכנסה החציונית עומד בישראל על 27.5% — יותר מאשר כל אחת מהמדינות שנסקרות בדו״ח, כולל צ׳ילה, מקסיקו, יוון ורומניה. עוד עולה מהדו״ח כי ישראל נמצאת במקום השלישי מהסוף בטבלת הפערים בחינוך ובמקום האחרון בפערים בבריאות.

לא מדובר בממצאים מפתיעים אלא בתוצאה בלתי נמנעת של מדיניות ההפרטה והקיצוצים של ממשלת נתניהו ושל קודמותיה. לכך מתווספת גם האפליה התקציבית של היישובים הערביים ושל הציבור הערבי־פלסטיני בישראל.

למה עוד אפשר לצפות כאשר הפרטת מערכת הבריאות מביאה לכך ש־37% בלבד מההוצאה הלאומית על בריאות מגיעים מתקציב המדינה? מערכת הבריאות הציבורית קורסת, ואת המחיר משלמים ילדי המשפחות שלא יכולות לממן ביטוחים משלימים.

גם 29% מההוצאה הלאומית על חינוך ממומנים מכיסם הפרטי של ההורים. מי שלא יכול לעמוד בתשלומים הפרטיים לחוגים ושיעורים פרטיים נשאר מאחור.

הפתרון למשבר העוני ולפערים מחייב מאבק בממשלת ההון, בדרישה להשקעה מסיבית בשיקום מערכות הרווחה הציבוריות, תוך הבטחת שירותים איכותיים ונגישים לכל שימומנו דרך מיסוי על ההון והלאמת משאבי הטבע.

*   מתוך עיתון "המאבק", גיליון מאי 2016
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.