המהלך הדורסני של נתניהו ולוין הוציא המונים לרחוב
נתניהו השביע את "ממשלת החלומות" של סמוטריץ', רוב הציבור מתנגד לממשלה מיומה הראשון
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
שנה להסכם עובדי הקבלן
הממשלה מורחת את העובדות הסוציאליות
מעל אלף עובדות ועובדים סוציאליים המועסקים כיום כעובדי קבלן ממתינים לעבור להעסקה ישירה ברשויות המקומיות
1,241

מעל אלף עובדות ועובדים סוציאליים המועסקים כיום כעובדי קבלן ממתינים בימים אלה לעבור להעסקה ישירה ברשויות המקומיות. קליטתם אמורה להתבצע במהלך 2016, כפי שנקבע בהסכם שחתם שר האוצר כחלון עם ההסתדרות לפני שנה. אך בינתיים הממשלה מסרבת ליישם את ההסכם. גם ההסכם לצמצום ההעסקה הקבלנית במשק שנחתם ב־2012, לא יושם במלואו.

בדיון שהתקיים בנושא טען יו״ר ועדת העבודה והרווחה בכנסת, ח״כ אלי אלאלוף ("כולנו") כי "עדיף עובד סוציאלי קבוע בירוחם מאשר בתל אביב". תירוץ ה"דאגה לפריפריה" הוא ניסיון שקוף להסיט את האש מראש מפלגתו, כחלון, האחראי בין היתר להפרת ההבטחה להוסיף 150 תקני עו״ס לרשויות מקומיות בפריפריה.

הממשלה הסכימה מראש לקלוט רק 15 אלף מתוך כ־400 אלף עובדי הקבלן במגזר הציבורי, ורק לאחר איום בשביתה כללית מצד ההסתדרות. עכשיו, אפילו את זה היא מסרבת ליישם. בקיצור, הם מבינים רק כוח. לעבודה המאורגנת יש את הכוח לא לתת לממשלה למרוח את העובדות הסוציאליות. ההסתדרות צריכה להשתמש בו.

*   מתוך עיתון "המאבק", גיליון אוגוסט־ספטמבר 2016

₪20,449
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2023
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.