חלק א': ברית טראמפ־נתניהו והמאבק לבניית אלטרנטיבה
חלק ב': ברית טראמפ־נתניהו והמאבק לבניית אלטרנטיבה
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
הצטרפו למאבק. הצטרפו לתנועת מאבק סוציאליסטי. רק תשאירו טלפון ונחזור אליכם.
הצטרפו למאבק!
שחיתות · מבקשי מקלט · העבודה המאורגנת · כלכלה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


שנה להסכם עובדי הקבלן
הממשלה מורחת את העובדות הסוציאליות
מעל אלף עובדות ועובדים סוציאליים המועסקים כיום כעובדי קבלן ממתינים לעבור להעסקה ישירה ברשויות המקומיות

הדפסה

מעל אלף עובדות ועובדים סוציאליים המועסקים כיום כעובדי קבלן ממתינים בימים אלה לעבור להעסקה ישירה ברשויות המקומיות. קליטתם אמורה להתבצע במהלך 2016, כפי שנקבע בהסכם שחתם שר האוצר כחלון עם ההסתדרות לפני שנה. אך בינתיים הממשלה מסרבת ליישם את ההסכם. גם ההסכם לצמצום ההעסקה הקבלנית במשק שנחתם ב־2012, לא יושם במלואו.

בדיון שהתקיים בנושא טען יו״ר ועדת העבודה והרווחה בכנסת, ח״כ אלי אלאלוף ("כולנו") כי "עדיף עובד סוציאלי קבוע בירוחם מאשר בתל אביב". תירוץ ה"דאגה לפריפריה" הוא ניסיון שקוף להסיט את האש מראש מפלגתו, כחלון, האחראי בין היתר להפרת ההבטחה להוסיף 150 תקני עו״ס לרשויות מקומיות בפריפריה.

הממשלה הסכימה מראש לקלוט רק 15 אלף מתוך כ־400 אלף עובדי הקבלן במגזר הציבורי, ורק לאחר איום בשביתה כללית מצד ההסתדרות. עכשיו, אפילו את זה היא מסרבת ליישם. בקיצור, הם מבינים רק כוח. לעבודה המאורגנת יש את הכוח לא לתת לממשלה למרוח את העובדות הסוציאליות. ההסתדרות צריכה להשתמש בו.

*   מתוך עיתון "המאבק", גיליון אוגוסט־ספטמבר 2016
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.