לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
שנה להסכם עובדי הקבלן
הממשלה מורחת את העובדות הסוציאליות
מעל אלף עובדות ועובדים סוציאליים המועסקים כיום כעובדי קבלן ממתינים לעבור להעסקה ישירה ברשויות המקומיות
1,356

1,356

מעל אלף עובדות ועובדים סוציאליים המועסקים כיום כעובדי קבלן ממתינים בימים אלה לעבור להעסקה ישירה ברשויות המקומיות. קליטתם אמורה להתבצע במהלך 2016, כפי שנקבע בהסכם שחתם שר האוצר כחלון עם ההסתדרות לפני שנה. אך בינתיים הממשלה מסרבת ליישם את ההסכם. גם ההסכם לצמצום ההעסקה הקבלנית במשק שנחתם ב־2012, לא יושם במלואו.

בדיון שהתקיים בנושא טען יו״ר ועדת העבודה והרווחה בכנסת, ח״כ אלי אלאלוף ("כולנו") כי "עדיף עובד סוציאלי קבוע בירוחם מאשר בתל אביב". תירוץ ה"דאגה לפריפריה" הוא ניסיון שקוף להסיט את האש מראש מפלגתו, כחלון, האחראי בין היתר להפרת ההבטחה להוסיף 150 תקני עו״ס לרשויות מקומיות בפריפריה.

הממשלה הסכימה מראש לקלוט רק 15 אלף מתוך כ־400 אלף עובדי הקבלן במגזר הציבורי, ורק לאחר איום בשביתה כללית מצד ההסתדרות. עכשיו, אפילו את זה היא מסרבת ליישם. בקיצור, הם מבינים רק כוח. לעבודה המאורגנת יש את הכוח לא לתת לממשלה למרוח את העובדות הסוציאליות. ההסתדרות צריכה להשתמש בו.

*   מתוך עיתון "המאבק", גיליון אוגוסט־ספטמבר 2016
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.