לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
האוניברסיטה העברית
האגודה צריכה להילחם על העתיד שלנו!
בתחילת ינואר נערכו בחירות לאגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית ■ ארי נויהיוזר, פעיל מאבק סוציאליסטי, התמודד לאגודה
1,596

1,596

ב־9.1 נערכו הבחירות לאגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית. ארי נויהיזר מתנועת מאבק סוציאליסטי התמודד בבחירות במסגרת החוג להיסטוריה. ארי אמנם לא נכנס לאגודה, אבל המסר המרכזי של הקמפיין, שהצביע על שורה של נושאים שסטודנטים סובלים מהם, כמו יוקר המחייה, אפלייה ודיכוי סקסיסטיים, גזעניים ולהט״בופוביים, והצורך לקדם מאבק נגדם, זכה להסכמה בקרב סטודנטים רבים. קראו את המסרים שארי קידם:


האגודה צריכה להילחם על העתיד שלנו!

נגד יוקר המחייה, סתימת הפיות, הגזענות, הסקסיזם והלהט״בופוביה — לאגודה יש את הכוח והמשאבים, היא צריכה להילחם כדי שנוכל להסתדר עכשיו, ושיהיה לנו עתיד אחרי התואר.

הסטודנטים לא גומרים את החודש!

הוצאות המחייה ושכר הלימוד חונקים אותנו. רובנו נאלצים לעבוד בזמן הלימודים כדי לשרוד, וההכנסה של רובנו נמוכה בממוצע מההוצאה. האגודה צריכה להילחם עבור:

הורדת המחירים בקפיטריות, במסעדות ובחניות בקמפוס, צילום והדפסת מסמכים בחינם, הורדה משמעותית במחירי השכירות במעונות ובנייה מסיבית של מעונות איכותיים.
תשלום מלא על סטאז׳ים והתמחויות, ומאבק להורדת שכר הלימוד עד לביטולו.

לא לקיצוצים ולסגירת קורסים במדעי הרוח!

האגודה צריכה להתנגד לקיצוצים בהשכלה הגבוהה, ובפרט לקיצוצים במדעי הרוח, שפוגעים בסטודנטים ובסגל הזוטר. כן להחזרת קורסים שבוטלו בשנים האחרונות.

לא לסתימת פיות!

האגודה צריכה לתמוך ולעורר דיון חופשי ודמוקרטי בקמפוס ומחוץ לו, ולהתנגד לכפיית "הקוד האתי" של בנט ולכל ניסיון אחר של סתימת פיות באקדמיה. האגודה צריכה להתנגד לכל המכשולים וההגבלות על פעילות פוליטית בקמפוס, בפרט בפני סטודנטים ערבים־פלסטינים.

לא לגזענות, לסקסיזם וללהט״בופוביה!

האגודה צריכה להיאבק בכל גילוי של גזענות, ובפרט כלפי סטודנטים ערבים־פלסטינים ויוצאי אתיופיה, ובכל גילויי סקסיזם, אלימות מינית ואפלייה על רקע מיני ומגדרי, ולהט״בופוביה, בקמפוס ומחוצה לו.

זאת לא טעות, זאת מדיניות!

יוקר המחייה ומשרות הזבל שמצפות לרובנו הם תוצר ישיר של מדיניות שמשרתת את ה־1%. כמו במדינות אחרות בעולם, האגודה צריכה להיאבק למען עלייה משמעותית בשכר המינימום, ביטול ההעסקה הקבלנית ושיקום השירותים החברתיים.

לא לדיכוי ולהפרד ומשול!

לא לדיכוי, למחסומים, להריסות הבתים, להתנחלות ולפשיטות על מזרח העיר, ובפרט על שכונת עיסאוויה הסמוכה לקמפוס — זו מדיניות שמגבירה את להבות הסכסוך ומסכנת את הביטחון של תושבי מזרח ומערב העיר.


* בעקבות הבחירות, תתקיים פגישה באוניברסיטה העברית ביום רביעי ה־18.1: להתארגן למאבק נגד הפגיעה בסטודנטים וסטודנטיות.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.